Dwight H. Little


(Dwight Hubbard Little)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 13.1.1956

Miesto Narodenia: Cleveland, Ohio, USA

 

...více

Životopis

Režisér Dwight H. Little se narodil a vyrostl ve městě Cleveland ve státu Ohio. Od mladých let byl Dwight fascinován filmem a historií filmu, to také rozhodlo při výběru školy, zapsal se do filmové univerzity v jižní Kalifornii. Jeho školní projekt "Americano" se stal jeho prvním úspěšným filmovým dílem, které se setkalo s úspěchem, vyhrál hlavní cenu na filmovém festivalu Focus a na filmovém festivale v Chicagu mu byla udělena cena Golden Hugo.

Poté, co odpromoval, začal Little natáčet krátké, většinou nezávislé filmy a krátké dokumentární filmy. Brzy poté začal pracovat pro televize HBO a ABC, kde se podílel na natáčení seriálu "Agenti", který vyhrál cenu Emmy. Po úspěchu u televizních společností dostal Little příležitost natočit první celovečerní filmy, a to konkrétně akční film "Zajatci Dallasu" a detektivní špionáž s příznačným názvem "KGB: Tajná válka".

Ovšem skutečný zvrat v jeho kariéře přišel po přijetí nabídky k natočení filmu "Halloween 4: Návrat Michaela Myerse", který byl dva týdny první v americké tabulce návštěvnosti kin. Dále následoval film s Robertem Englundem "Fantom opery", který se natáčel z části v New Yorku a částečně v Evropě, konkrétně v Maďarsku v Budapešti. Steven Seagal hrál hlavní roli v Dwightově dalším filmu, "Muž s cejchem smrti". Film se stal kasovní trhákem, byl tři týdny za sebou první v žebříčku návštěvnosti a stal se nejvíce ziskový filmem studia Fox pro rok 1990. Následovaly filmy jako "Rychlý jako blesk", "Zachraňte Willyho 2", "Vražda v Bílém domě", "Nejvyšší Boss" s Chazzem Palminterim a zatím jeho poslední celovečerní film "Anakonda: Honba za krvavou orchidejí".

Dwight H. Little je bezesporu celkem úspěšným režisérem. Jeho filmy nejsou kriticky nejlépe hodnoceny, ale jejich tržby jsou vysoké.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.