Russell Mulcahy

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 23.6.1953

Miesto Narodenia: Melbourne, Victoria, Austrálie

 

...více

Životopis

Australský režisér převážně akčních filmů a hororů se narodil v Melbourne. Svoji kariéru zahájil režírováním hudebních videoklipů pro významné britské a australské hudební skupiny. Pracoval i s takovými veličinami jako Queen, Elton John nebo Duran Duran.

Jeho filmovým režijním debutem se stala britská komedie DEREK AND CLIVE GET THE HORN z r.1979. Úspěch na stříbrném plátně, však přišel až o sedm let později, kdy Russell realizoval akční fantasy snímek HIGHLANDER s Christopherem Lambertem v hlavní roli. Film o nesmrtelném skotském horalovi se stal doslova kultovním dílem a otevřel Mulcahymu cestu do Hollywoodu.

Následně režíroval několik epizod populárního amerického seriálu PŘÍBĚHY ZE ZÁHROBÍ, akční thriller RICOCHET s Denzelem Washingtonem a druhý díl HIGHLANDERA. Byla mu dokonce nabídnuta režie třetího pokračování RAMBA, ale během natáčení byl nahrazen Peterem MacDonaldem.

Během dalších let pracoval na několika dalších zajímavých titulech, s Christopherem Lambertem se opět sešel např.při natáčení hororového krimi-thrilleru VRAŽDY PODLE JIDÁŠE. Na úspěch Highlandera, ale už nikdy nenavázal a postupně nenávratně uvízl v béčkových vodách. A zatím to vypadá, že se z nich jentak nevyhrabe, svá poslední díla natáčel prakticky výhradně jen pro televizi a jiná (třeba druhý díl KRÁLE ŠKORPIONA) putovaly pro změnu rovnou na video.

Z posledních let stojí za pozornost snad jen třetí část zombie hororu na motivy počítačové hry RESIDENT EVIL: ZÁNIK. No, uvidíme zda nás Russell Mulcahy v budoucnu ještě něčím překvapí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.