Rob Reiner


(Robert Reiner)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 6.3.1947

Miesto Narodenia: Bronx, New York, USA

 

...více

Životopis

Rob Reiner se narodil Estelle a Carlu Reinerovým roku 1947. Jeho otec je známý herec a režisér, hrál například v Dannyho parťácích. Svou kariéru začal Reiner roku 1984, kdy se představil poměrně úspěšným HRAJE SKUPINA SPINAL TAP. Hned jeho třetí film, adaptace podle Stephena Kinga STŮJ PŘI MNĚ, získal nominaci na Oscara. Sám King prohlašuje, že jde o jednu z nejlepších adaptací jeho knížek.

Další Reinerův počin byl neméně úspěšný. Podle knihy a posléze scénáře Williama Goldmana natočil snímek PRINCEZNA NEVĚSTA, kde zazářili začínající Cary Elwes (SAW: HRA O PŘEŽITÍ), Robin Writh (FOREST GUMP) a Mandy Patinkin (MYŠLENKY ZLOČINCE). Snímek získal také jednu nominaci na Oscara, za píseň Storybook Love. Reinerovi se dalších pár let dařilo, na co sáhl. Připomeňme si KDYŽ HARRY POTKAL SALLY (nominace na Oscara za scénář).

William Goldman by se mohl prohlásit za jeho dvorního scénáristu. Společně natočili další adaptaci Stephena Kinga, tentokrát veleúspěšnou MISERY NECHCE ZEMŘÍT. Tento snímek konečně získal Oscara pro Kathy Batesovou v hlavní roli. Za vrchol Reinerovy tvorby se dá považovat drama PÁR SPRÁVNÝCH CHLAPŮ, které získalo hned čtyři oscarové nominace (Nejlepší film, Herec VR - Jack Nicholson, Střih, Zvuk).

Poté už přišly slabší snímky, z nichž stojí za to jmenovat pouze AMERICKÉHO PREZIDENTA s Michaelem Douglasem v hlavní roli a DUCHA MINULOSTI. Toto trápení trvalo až do roku 2007 kdy konečně natočil tragikomedii NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE, která ho snad opět vynese na vrchol.

Reiner je ženatý s Michele Singer a mají spolu tři děti. Také má svoji hvězdu na Holywoodském Chodníku slávy. Je hned vedle hvězdy jeho otce.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.