Jacques Tourneur

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 12.11.1904

Zemřel: † 19.12.1977

Miesto Narodenia: Paříž, Francie,

Miesto úmrtí: Bergerac, Dordogne, Aquitaine, Francie

 

...více

Životopis

Syn úspěšného francouzského režiséra, Maurice Tourneura, se rozhodl pokračovat ve šlépějích svého otce a shlédl se v tvorbě dechberoucích thrillerů a filmu noir. Jeho osobnost je spíše okrajová a ne příliš známá, přesto filmy, které vytvořil, jsou hodnotná díla své doby.

Jeho první zkušenost s filmem přišla v roce 1929 snímkem DAS SHIFF DER VERLORENEN MENSCHEN s Marlene Dietrich, který režíroval jeho otec, a Jacques si osvojil asistenci a práci střihače. Poté se přestěhoval z Německa, kde film natáčeli, do Hollywoodu a pracoval pro MGM. Zde také započala jeho spolupráce s producentem Valem Lewtonem. V roce 1942 si Val najal Jacquese pro natočení hororu CAT PEOPLE, jež je všeobecně zařazen mezi nejlepší díla tohoto žánru. Val produkoval i jeho další filmy: THE LEOPARD MAN (1943), PUTOVALA JSEM SE ZOMBIÍ (1943).

PRYČ OD MINULOSTI (1947) je dalším významným představitelem svého žánru - filmu noir, kterému vévodí dialogy, a na kterém máme možnost po letech interpretovat znaky tohoto žánru (femme fatale, soukromý detektiv, šerosvit). V 50.letech se opět vrátil k hororu - např. NIGHT OF THE DEMON (1957) a svou režisérskou dráhu zakončil seriálem T.H.E. Cat (1966).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.