Jitka Čvančarová

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 23.3.1978

Miesto Narodenia: Mělník, Československo,

 

...více

Životopis

Jitka se narodila se 23. března 1978 v Mělníku. Tam vystudovala i střední stavební školu. V roce 2000 absolvovala na brněnské JAMU - obor muzikálové herectví, účinkovala např. v inscenacích Svět kolem Susan B., Muž z kraje la Mancha, Pomáda či Malý krámek hrůz. V roce 2000 byla nominovaná na prestižní cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál a jiný hudebně-dramatický žánr za ztvárnění role Sandry v muzikálu Svět plný andělů, v roce 2005 se pak dostala ve stejné kategorii za titulní roli v muzikálu Nana do širší nominace a v roce 2007 se v kategorii Opereta-muzikál dostala do užší nominace za roli Sukie v muzikálu Čarodějky z Eastwicku a v kategorii Činohra do širší nominace za ztvárnění Evy v inscenaci Gazdina roba, kterou uvádí Divadlo pod Palmovkou.

Od 1.5.2000 do 1.8.2008 byla stálou členkou Městského divadla Brno, nyní je na volné noze, hostuje v několika divadlech: v Městském divadle Brno, v Divadle pod Palmovkou, v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Palace Theatre, v Divadle V Celené a v Divadle Bolka Polívky v Brně, hostovala také v muzikálu Les Misérables – Bídníci v GoJa Music Hall a od roku 2008 hraje v Komedii omylů v rámci Letních shakespearovských slavností.

Na TV obrazovce se do podvědomí diváku dostala zřejmě až rolí Haničky v ČETNICKÝCH HUMORESKÁCH, výrazněji se v současnosti objevuje zatím jen v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, od března 2004 navíc moderuje motoristický pořad AUTOSALON na TV Prima. Od roku 2006 opět začíná i ve filmu, vidět ji můžeme v BESTIÁŘI Ireny Pavláskové či komedii SVATBA NA BITEVNÍM POLI Dušana Kleina. V seriálu 24 hodin nadabovala roli Carrie Turner.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.