Michael Hurst


(Michael Eric Hurst)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 20.9.1957

Miesto Narodenia: Lancashire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Světlo světa spatřil Michael Hurst v září roku 1957 v britském Lancashire. Má tři mladší bratry – Marka, Stuarta a Nicholase (ten je nevlastní). Když bylo Michaelovi 8 let, tak se jeho rodina přestěhovala do města Christchurch na Nový Zéland, kde navštěvoval Papanui High School. Již od útlého mládí byl Michael velmi umělecky založený – hodně četl, navštěvoval herecké kroužky a svůj zájem neustále prohluboval. Jako vysokou školu si vybral prestižní University of Canterbury (jako jeho dobrý přítel Kevin Smith alias Áres) a v návaznosti na svůj umělecký obor nebylo žádným překvapením, že se po roce studia rozhodl vstoupit do divadla Court Theatre. Bylo mu 19 let a stále získával širší vzdělání o divadelním herectví, které později velmi dobře zúročil.

Aby toho nebylo málo, Michael se ve 22-ti letech stal členem divadla Theatre Corporate v Aucklandu. Zde strávil sedm let a v roce 1985 se stal zástupcem tohoto divadla. Zároveň se angažoval v Mercury Theatre, kde v letech 1982-1991 hrál a režíroval více než 20 divadelních her. V roce 1987 se stal prvním novozélandským hercem, který dostal angažmá v australském divadle, a to konkrétně v Melbourne Theatre Company ve hře The Three Musketeers (Tři mušketýři), kde ztvárnil roli D'Artagnana. Oblíbil si především dramatická díla z pera anglického spisovatele Williama Shakespeara a na začátku 90. let se stal uznávanou autoritou na Novém Zélandu, kde hrál a režíroval již zmíněné Shakespearovy hry. Na jeho oblibu tohoto žánru ráda vzpomíná Lucy Lawless, která v jednom rozhovoru zmínila, že když Michael režíroval několik dílů Xeny, velice svoji práci prožíval a v téměř každé scéně požadoval nějaké dramatické gesto či slovo, přesně podle vzoru Shakespearových děl.

Michael Hurst se také v roce 1991 účastnil založení divadla Watershed Theatre, v roce 1999 spoluzaložil producentskou společnost Screen Adventures a v roce 2003 se podílel na založení divadelní skupiny The Large Group. Herectví je zkrátka jeho velkou láskou, ale již v roce 1988 si vzal svou životní lásku – je jí novozélandská herečka Jennifer Ward-Lealand. Jejich manželství je považováno za velmi stabilní a vyšly z něj dvě děti, Jack a Cameron. Jennifer také můžeme znát jako vedlejší postavu z Xeny, kde si zahrála v epizodách "The Deliverer" ze 3. série a "The Play's The Thing“ ze 4. série.

Kromě Michaelovy divadelní kariéry je třeba upozornit na jeho filmovou tvorbu. Na začátku roku 1993 se Michaelovi naskytla veliká příležitost, a to když mu byla svěřena role v seriálu HERCULES: THE LEGENDARY JOURNEYS, kde představoval Herkulova nejlepšího přítele Iolaa. Díky roli Iolaa si získal široké publikum po celém světě. Michael, stejně jako mnoho dalších herců z Herkula, se celkem pravidelně objevoval i v seriálu XENA: WARRIOR PRINCESS a později i v seriálu YOUNG HERCULES. V Xeně byl opět jako Iolaus, ale také ztvárnil převozníka v Tartaru Charona i přidrzlého reportéra Nigela. V Herkulovi je velice oblíbená jeho postava vdovy Twanky, kterou Michael zahrál ve třech dílech. V titulcích byl však uveden pod jménem Edith Sidebottom. Toto jméno je kombinací Mrs. Sidebottom, první pantomimickou postavou, kterou Michael hrál, a křestní jméno převzal od své matky Edith, jejíž anglický akcet pro tuto roli využil. Michael Hurst rovněž režíroval 6 dílů jak ve Xeně, tak v Herkulovi. Jeho ostatní filmové projekty jsou však k sehnání velmi sporadicky a dalším problémem je fakt, že Michael v nich leckdy ani není k poznání. Za všechny jmenujme výskyt v seriálech ANDROMEDA, JACK OF ALL TRADES či MADDIGAN'S QUEST, mezi jeho filmy patří například TREASURE ISLAND KIDS 2, FRACTURE nebo THE TATTOOIST.

Jako herec i jako režisér má Michael na svém kontě dlouhý seznam úspěšné práce, za kterou obdržel několik cen. V roce 2003 se stal laureátem ceny od Arts Foundation of New Zealand (Umělecká nadace Nového Zélandu), díky níž dostal finanční částku 50 000 dolarů pro své další projekty. Také v roce 2005 obdržel New Zealand Order of Merit (Novozélandský řád za zásluhy) za přínos filmu a divadlu. Tentýž rok ho čtenáři novozélandského měsíčníku Metro odhlasovali nejlepším hercem a roku 2007 ho deník New Zealand Herald zvolil bavičem roku. Se svou ženou Jennifer je patronem The Auckland Performing Arts Centre (Aucklandské centrum hereckého umění) a v roce 2005 se stali patrony aucklandské New Theatre Initiative (Iniciativa nového divadla). Přestože Michael miluje herectví, jeho talent je daleko větší. Je totiž rovněž vynikajícím spisovatelem, tanečníkem, zpěvákem a jevištním šermířem. Ve skutečnosti je dokonce bývalým šampionem v šermu.

V současné době se na Michaela můžeme těšit ve filmu BITCH SLAP, kde se v malých rolích objeví i Lucy Lawless, Reneé O'Connor a Kevin Sorbo. Ujal se také režie několika dílů nového seriálu LEGEND OF THE SEEKER z produkce Sama Raimiho a Roba Taperta. Režii si zabral i u několika dílů připravovaného seriálu SPARTACUS: BLOOD AND SAND s Lucy Lawless v jedné z hlavních rolí. A samozřejmě máte i vy možnost Michaela Hursta vidět - a to v USA na oficiálních setkáních fanoušků a tvůrců seriálu Xena, na které pravidelně se svojí manželkou jezdí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.