Steve Guttenberg


(Steven Robert Guttenberg)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.8.1958

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Vyrůstal v newyorském Brooklynu jako syn policejního seržanta a v New Yorku později navštěvoval několik hereckých kurzů a škol a hrál také na divadle. V roce 1977 se přestěhoval do Los Angeles, kde jednak začal studovat medicínu a zároveň se začal uplatňovat v malých úlohách v TV a u filmu. Jeho prvním významnějším filmem byl thriller HOŠI Z BRAZÍLIE (1978), kde měl roli paraguayského lovce nacistů Barryho Kohlera, který na svou zvídavost doplatí životem. Poté již na dveře zaklepaly 80. léta, tedy doba tolik typická pro americké komedie a doba největší slávy Stevea Guttenberga...

Postava roztržitého a rebelantského seržanta Careyho Mahoneye v komedii POLICEJNÍ AKADEMIE (1984) z něj rázem učinila hvězdu a jeho další filmy, ve kterých opakoval stále stejný typ sympatického rošťáka jeho postavení jen upevnily. Byly to zejména další díly komerčně úspěšné, ale kvalitu ztrácející POLICEJNÍ AKADEMIE 2 - 4, sci-fi komedie ČÍSLO 5 ŽIJE (1986), kde hrál konstruktéra robotů Newtona Crosbyho a také americký remake TŘI MUŽI A NEMLUVNĚ (1987), ve kterém se po boku Toma Sellecka a Teda Dansona staral o malou holčičku.

Ze zaběhnuté škatulky se mu zcela ojediněle podařilo vystoupit v hitchcockovském thrilleru OKNO Z LOŽNICE (1987), v němž ztělesnil architekta Terryho Lamberta, který shodou okolností upadne v podezření z několika vražd. Tato role však zůstala labutí písní, protože Steve i nadále točil převážně komedie. Bohužel, jeho šťastná hvězda již nesvítila tak jasně a s příchodem 90. let úplně pohasla. Od té doby nenatočil nic, co by stálo za zmínku a jeho tvář je tak k vidění pouze v málo známých filmech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.