Jay Roach


(Mathew Jay Roach)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.6.1957

Miesto Narodenia: Albuquerque, Nové Mexiko, USA

 

...více

Životopis

Celým jménem Matthew Jay Roach je americký převážně komediální režisér. Narodil 14. června 1957 ve městě Albuquerque (Nové Mexiko, USA). Střední školu Eldorado v témže městě zakončil odmaturováním roku 1975 a následně se stal bakalářem ekonomiky na Stanfordské univerzitě. V osmdesátých letech studoval na soukromé filmové škole v Los Angeles, která byla součástí Univerzity Jižní Kalifornie. Studium úspěšně ukončil roku 1986.

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let střídal pozice kameramana, scénáristy i producenta vesměs televizní a krátkometrážní tvorby. Filmovému světu je ale znám především díky komediálním sériím, jež odstartovaly snímky ŠPIONÁTOR (1997) a FOTR JE LOTR (2000). Druhou jmenovanou po dvou filmech opustil, aby třetí díl sledoval jen z pozice producenta. V roce 2008 natočil volební drama NOVÉ SČÍTÁNÍ HLASŮ a o dva roky později remake úspěšné francouzské komedie BLBEC K VEČEŘI. Původně měl režírovat i Stopařův průvodce po galaxii, který nakonec připadl Garthovi Jenningsovi.

Roku 1993 se Jay Roach oženil s herečkou a zpěvačkou skupiny The Bangles Susannou Hoffs. Mají spolu dvě děti.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.