Peter Cushing


(Peter Wilton Cushing)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 26.5.1913

Zemřel: † 11.8.1994

Miesto Narodenia: Kenley, Surrey, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Canterbury, Kent, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Peter Wilton Cushing se narodil 26 května roku 1913 v městě Kenley, hrabství Surrey. Po dokončení školy začíná působit v divadle ve Worthingu a v roce 1939 odchází do Hollywoodu. Zde si poprvé zahrál ve filmu. Jeho filmovým debutem se stal snímek MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU, kde si zahrál malou roli Posla. O rok později přišla další menší role ve snímku Laurela a Hardyho - A CHUMP AT OXFORD. První významnější rolí byl Osric v Olivierově HAMLETOVI z roku 1948.

Jméno Petera Cushinga zůstane navždy spjaté s britským studiem Hammer. V roce 1957 se objevil v prvním barevném zpracování Frankensteina. Ve Fisherově snímku THE CURSE OF FRANKENSTEIN si zahrál postavu Barona Frankensteina (tuto roli si potom ještě pětkrát zopakoval). O rok později, opět pod taktovkou Terence Fishera se objevil coby Van Helsing ve snímku DRACULA. I roli Van Helsinga si poté zahrál ještě několikrát. V roce 1959 natočil spolu s Fisherem pro Hammer rovnou dva filmy - PSA BASKERVILSKÉHO a MUMII. S Terencem Fisherem natočil celkem 14 filmů. Ve všech čtyřech výše zmíněných snímcích (stejně tak jako v mnoha dalších filmech) si Cushing zahrál se svým nejlepším přítelem Christopherem Lee.

Za svou bohatou hereckou kariéru si Peter Cushing zahrál ve více jak sto filmech, a přes nespornou popularitu, jakou si získal díky spolupráci se studiem Hammer, zůstane jeho nejslavnější rolí postava Grand Moff Tarkina, kterou zvárnil v prvních HVĚZDNÝCH VÁLKÁCH.

Peter Cushing byl od roku 1943 ženatý s Violet Helene Beckovou. Jejich manželství vydrželo až do roku 1971, kdy Violet umírá. Po natočení svého posledního filmu BIGGLES v roce 1986 se uchýlil na odpočinek. Během důchodu napsal dvě autobiografie a věnoval se svým zálibám - malování a pozorování ptáků. Umírá 11. srpna 1994 v Canterbury.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.