Verne Troyer

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.1.1969

Miesto Narodenia: Sturgis, Michigan, USA

 

...více

Životopis

Verne J. Troyer známý také jako "Mini-V" je nejmenší herec na světě. Měří jen těžko uvěřitelných 81 centimetrů. Přestože si můžeme myslet, že jej jeho výška limituje ve výběru rolí, právě díky ní nám každý jeho výstup na stříbrném plátně naprosto jistě uvízne v paměti.

Verne se chtěl odjakživa prosadit v showbyznysu a tak hned po dokončení střední školy v r.1987 odešel s partou přátel do Arlingtonu v Texasu, kde se mu po několika letech usilovného snažení podařilo získat první příležitost ve filmu - jako dubler za devítiměsíční dítě ve snímku BABY´S DAY OUT. Během dalších let se pak objevil v několika dalších filmech i televizních seriálech, kde často ztělesňoval různé postavičky dětí a miniaturních stvoření.

Zřejmě svoji nejslavnější roli, která jej katapultovala do popředí zájmu diváků i médií vytvořil v bláznivých komediích AUSTIN POWERS: ŠPION,KTERÝ MĚ VOJEL a AUSTIN POWERS - GOLDMEMBER. Zde ztvárnil "miniverzi" hlavního záporáka doktora Zlouna. Za tuto postavu získal dokonce speciální cenu MTV. Z dalších úloh jmenujme třeba goblina-bankéře z prvního dílu filmového HARRY POTTERA, nebo malého lupiče v krimithrilleru TĚŽKÝ PRACHY, kde si zahrál po boku Christiana Slatera či Vala Kilmera.

V letošním roce (2009) se stal také účastníkem vysoce sledované reality show Celebrity Big Brother ve Velké Británii.

Zajímavosti: V r. 2004 se oženil se svojí přítelkyní a instruktorkou jógy Genevieve Gallenovou, ale po pouhém měsíci se jejich svazek rozpadl. Je velkým fotbalovým fanouškem, jeho oblíbený klub je Michigan Wolverines - působí v americké univerzitní soutěži. Ve volném čase rád hraje videohry. Všechny akční a nebezpečné scény ve svých filmech si musí odehrát sám, protože neexistuje žádný kaskadér, který by byl tak malý, aby jej mohl zastoupit.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.