Robert C. Cooper

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.10.1968

Miesto Narodenia: Toronto, Ontario, Kanada

Herecká Filmografie:

  1. Syfy 20th Anniversary Special (2012)
  2. Stargate SG-1 200th episode Special (2006)
  3. Sci Fi Inside: Sci Fi Friday (2005)

Režijná Filmografie:

  1. Stargate: The Ark of Truth (2008)  
  2. Stargate: Atlantis (2004)  
  3. Hviezdna brána (1997)  
 

...více

Životopis

Kanaďan Robert C. Cooper je režisér, scénárista a producent, který se narodil 14. 10. 1968 v Torontu. Ve světě kinematografie je znám díky svému působení ve velice úspěšném projektu seriálu „STARGATE SG-1“ a mladší odnoži „STARGATE ATLANTIS“. Se svou ženou Hillary mají dceru Emmu, kterou fanoušci světa Stargate znají jako mocnou postavu v seriálu pod jménem Adria.

Spolu s Martinem Woodem se Robert stává díky Hvězdné bráně velice cenným artiklem ve světě sci-fi seriálů. Svědčí o tom „výdrž“ Hvězdné brány, kterou máme možnost sledovat již přes deset let, a v podobě sesterského Atlantisu tento kultovní seriál stále přežívá mezi nejsledovanějšími seriály na známém Sci-fi channel dodnes. Rok 2008 ovšem přináší také první Cooperův filmový počin. Koncovku seriálu Stargate SG-1 totiž po deseti úspěšných sériích obstaral Cooperův snímek THE ARK OF TRUTH.

V jedné z epizod páté řady seriálu SG-1, pojmenovaném „WORMHOLE X-TREME“, máme možnost Roberta C. Coopera vidět v jedné z rolí natáčecího štábu, neboť se jedná o parodii na pravý SG-1 a kromě Coopera si v tomto díle zahrála celá řada autorského a výrobního týmu Stargate. Ač máme možnost najít jeho jméno pod několika skripty asi v pěti dalších tv filmech, význam jeho tvorby je naprosto svázán pouze s legendárním seriálem.

Za svůj přínos si vysloužil čtyři nominace v kanadské Gemini Awards. Jeho práce spoluautora, scénaristy a vedoucího produkce je podepsána za mnohými cenami filmových a seriálových serverů, deníků a festivalů, kterých Stargate, či jednotliví herci, za 11 let své existence právem obdrželi.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.