Martin Campbell

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.10.1943

Miesto Narodenia: Hastings, Nový Zéland,

 

...více

Životopis

Martin Cambell se narodil 24.10.1940 na Novém Zélandu . V roce 1966 se přestěhoval do Anglie, kde se ve druhé polovině 70. let začal živit jako televizní kameraman a později i jako režisér některých epizod oblíbeného kriminálního seriálu PROFESIONÁLOVÉ. Dále následovaly seriály SHOESTRING a MINDER, kde opět usedl na režisérskou stoličku.

Zásadní zlom v Cambellově kariéře přišel se seriálem EDGE OF DARKNESS, který který mu vynesl 6 cen BAFTA. Úspěch tohoto televizního seriálu pojednávajícího o nukleárním zamoření celé Anglie Cambellovi otevřel dveře do Hollywoodu. Vzápětí se stal zručným tvůrcem dobrodružných snímků. Mezi nejpovedenější patří TRESTNÍ ZÁKON (1988) s Kevinem Baconem a Gary Oldmanem, ÚTĚK Z ABSOLOMU s Rayem Littou (1994). V roce 1995 po dlouhé pauze natočil první „brosnanovku“ ZLATÉ OKO a nastartoval tak novou éru Jamese Bonda. Dále pak romantický dobrodružný snímek ZORRO: TAJEMNÁ TVÁŘ (1998), horolezecký thriller VERTICAL LIMIT (2000), romantický snímek HRANICE ZLOMU (2003), volné pokračování dobrodružství maskovaného hrdiny LEGENDA O ZORROVI (2005) a CASINO ROYALE – úspěšný restart bondovské série, kterým Martin Cambell dokázal, že bondovky umí točit jako nikdo jiný.

Jeho dosud posledním počinem je snímek EDGE OF DARKNESS s Melem Gibsonem v hlavní roli.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.