George Roy Hill

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 20.12.1922

Zemřel: † 27.12.2002

Miesto Narodenia: Minneapolis, Minnesota, USA

Miesto úmrtí: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

George Roy Hill se narodil 20. prosince roku 1921 v největším městě Minnesoty, Minneapolis. Jeho rodiči byli George Roy Hill a Helen Frances Owens Hill ze zámožné římsko-katolické rodiny, vlastnící největší Minnesotské noviny Minneapolis Tribune. Navštěvoval soukromou školu Blake School v Minneapolis. Jeho velkou láskou bylo létání; často navštěvoval letiště a jeho idolem byl pilot Speed Holman. Sám získal pilotní průkaz již ve svých 16 letech. Láska k letadlům se promítla i v několika jeho filmech. Jeho druhou vášní byla hudba, obdivoval zejména Johanna Sebastiana Bacha a hudbu dokonce studoval na Yalské univerzitě. Nemá nic společného s jiným filmovým režisérem, George W. Hillem.

V průběhu druhé světové války sloužil v barvách námořní pěchoty jako pilot nákladního letadla v Pacifiku. V následujících letech si vyzkoušel novinářskou práci v Texasu a poté odešel do Irska, kde jeho život není příliš jednoznačně zdokumentován. Tak či onak, věnoval se zde Irskému divadlu. Herecky debutoval roku 1948 v Dublinském Gaiety Theatre. Divadlu zůstal věrný i po návratu do USA, aby se roku 1952 objevil ve filmu Walk East on Beacon, což byl jeho debut na filmovém poli. Krátce poté ho vojenské povinnosti odvolaly na rok a půl do Korejské války. Po návratu do civilního života si koupil vlastní letadlo, dvojplošník Waco.

V kariéře filmového režiséra na sebe upozornil roku 1964 snímkem THE WORLD OF HENRY ORIENT s Peterem Sellersem, aby si o dva roky později reputaci pokazil problémy kolem natáčení filmu HAWAII. Tvář si zachránil oceňovaným THROUGLY MODERN MILLIE a pak už přišla na scénu jeho bezpochyby nejslavnější díla - BUTCH CASSIDY AND THE SUNDANCE KID a THE STING. V prvním případě byl na Oscara za režii jen nominován, za The Sting ho už získal. Zajímavostí je, že postavy v jeho filmech obvykle umíraly mimo záběr, nebo byl obraz "zmražen" okamžik před činem.

George Roy Hill zemřel 27. prosince roku 2002 ve svém domě v New Yorku po komplikacích s Parkinsonovou chorobou.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.