Shekhar Kapur

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 6.12.1945

Miesto Narodenia: Láhaur, Britská Indie (dnes Pákistán),

 

...více

Životopis

Herec, producent a především režisér Shekhar Kapur se narodil 6. 12. 1945 v Britské Indii (dnešní Pákistán). Je rozvedený a má 1 dítě. Pracoval ve Velké Británii jako účetní, později se vrátil do Indie, kde se věnoval herectví a začínal zde projevovat zájem i o režii. Po období asistencí, debutoval snímkem MASOOM v roce 1983. V roce 1994 natočil ceněné drama BANDIT QUEEN, vyprávějící kontroverzní příběh, natočeným podle skutečných událostí o ženě z nižší kasty, která přestupuje zákon, aby pomstila vraždu. Tento film mu přinesl uznání kritiků i diváků.

Největší úspěch mu ale přinesla KRÁLOVNA ALŽBĚTA natočená v roce 1998 s Cate Blanchett v hlavní roli. Film o legendární panovnici zvané „Panenská královna“ byl nominovaný na několik Oscarů a vyhrál řadu jiných důležitých cen. V roce 2002 natočil Kapur opět historické drama jménem ČTYŘI PÍRKA: ZKOUŠKA CTI s hvězdami jako Heath Ledger nebo Kate Hudson. Film bohužel neuspěl u kritiky ani u diváků. Pokračování filmu KRÁLOVNA ALŽBĚTA - ZLATÝ VĚK opět sice přineslo několik ocenění, ale film si nevedl dobře v kinech a kvalitou se nevyrovná prvnímu dílu. V roce 2009 se podílel na romantickém snímku NEW YORKU, MILUJI TĚ! Do budoucna chystá snímky LARKLIGHT nebo PAANI.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.