Beau Bridges


(Lloyd Vernet Bridges III)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 9.12.1941

Miesto Narodenia: Hollywood, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Beau Bridges, narozený právě 2 dny po útoku na Pearl Harbor 9. prosince 1941 v Los Angeles jako Lloyd Vernet Bridges III, je synem slavného herce Lloyda Bridgese a jeho vysokoškolské lásky, Dorothy Dean Simpsonové. Přezdívku Beau dostal od své matky a otce podle syna Ashley Wilkese z knihy Gone with the Wind, kterou oba v té době četli. Beau je také bratrem herce Jeffa Bridgese, který přišel na svět o osm let později. Jeho sestra, nejmladší ze sourozenců, již herečka není.

Se svým bratrem si Beau zahrál v roce 1989 v romantickém dramatu THE FABULOUS BAKER BOYS (Báječní Bakerovi hoši), který je hodnocen jako jeden z jeho nejlepších filmů. Avšak na filmovém plátně se objevil již ve svých osmi letech ve vedlejší dětské roli v THE RED PONY (1949), za což obdržel tehdy slušné peníze.

Jako mladík se chtěl stát spíše basketbalovou hvězdou – nejprve hrál v prvním ročníku na vysoké na University of Kalifornia v LA (UCLA), poté přestoupil na University of Hawaii. Zejména kvůli své výšce (178 cm) si však uvědomil, že v basketbalu nikdy excelovat nebude, a tak po zakončení studií pokračoval ve svém herectví (již tehdy měl za sebou několik rolí v TV seriálech). Konkrétně např. menší roli v TV seriálu svého otce SEA HUNT. Jeho filmografie v 60. a 70. letech čítá několik desítek rolí v TV seriálech, občas se objevil i v nějakém menším filmu. Z jeho mnoha filmových rolí stojí za zmínku např. akční komedie HONKY TONK FREEWAY (Dálnice do Zapadákova) z roku 1981, válečný IRON TRIANGLE (Železný trojúhelník, 1989) či DADDY´s DYIN´ WHO´S GOT THE WILL? (1990). V 80. letech také Beau režíroval (kromě několika TV snímků) i 2 filmy, a to: THE WILD PAIR (1987) a SEVEN HOURS TO JUDGEMENT (1988).

Po filmu THE WIZARD (1989, Čaroděj) se mu začalo říkat „Bublin´ Beau Bridges“ (bumbling=nemotorný) kvůli roli, ve které konstantně „provrávoral“ celým filmem. V roce 1995 účinkoval v prvních 2 epizodách nového seriálu THE OUTER LIMITS, kde si zahrál i se svým otcem a synem Dylanem (tehdy čtyřletým). Z novějších seriálů hrál také např. v THE AGENCY (2002-2003), EVERWOOD (2003), MY NAME IS EARL (2005-2007), WILL AND GRACE (2001) a mnohých dalších. Z přehledu jeho rolí je skutečně zjevné, že se jedná o abnormálně aktivního herce.

V dubnu 2003 získal svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy vedle svého bratra Jeffa a otce Lloyda. 9 krát byl nominovaný na cenu Emmy, získal ji třikrát: v roce 1992 za hlavní roli v TV filmu: WITHOUT WARNING: THE JAMES BRADY STORY, v roce 1993 za vedlejší roli v THE POSITIVELY TRUE ADVENTURES OF THE ALLEGED TEXAS CHEERLEADER-MURDERING MOM, kde si zahrál po boku Holly Hunter a do třetice v roce 1997 za THE SECOND CIVIL WAR (Druhá občanská válka). Za první dva zmiňované obdržel i Zlatý Glóbus.

Svoji patrně nejvýraznější roli získal v roce 2005, kdy se v následujících letech objevil ve 40 epizodách 9. a 10. řady kultovního sci-fi seriálu Stargate SG-1 jako nový velitel SGC generál Hank Landry. Tuto roli si zahrál i ve 4 epizodách (dosud) spin-offu STARGATE ATLANTIS a zopakuje si ji i ve dvou filmech navazujících na SG-1 - STARGATE: THE ARK OF TRUTH a STARGATE: CONTINUUM.

V letech 1964 – 1984 byl ženatý s Julií Landifield. Nejprve adoptovali svoji první dceru, Casey, později spolu měli chlapce Jordana. Po 20 letech manželství se rozvedli a Beau si v roce 1984 vzal Wendy Treece, se kterou žije až dodnes. Z tohoto manželství vzešli 3 děti, a to: Dylan (1985), Emily (1987) a Ezekiel Jeffry Bridges. Beau miluje hraní na kytaru (stejně jako jeho mladší bratr), sbírá staré národní americké bicí nástroje, zbožňuje oceán (stejně jako plavání a surfování) a je také aktivní v hnutí za kontrolu zbraní a v ochraně životního prostředí (je prezidentem environmentální skupiny Ventura Coast Keeper, která sídlí v jeho rodné Kalifornii).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.