Clarence Gilyard Jr.


(Clarence Darnell Gilyard Jr.)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.12.1955

Miesto Narodenia: Moses Lake, Washington, USA

 

...více

Životopis

“Když se na mě lidé ve výtahu dlouho dívají, tak mě poznají.” (na dotaz proč se v soukromém životě nechává opakovaně zarůstat vousem)

Clarence Darnell Gilyard, Jr. se narodil na Štědrý den roku 1955 v Moses Lake ve státě Washington. Jeho otec, Clarence Gilyard, Sr., byl důstojníkem amerických vzdušných sil a Clarence vyrůstal na vojenských základnách na Havaji, v Texasu a na Floridě. Po roce stráveném na Letecké akademii přešel na Sterling College v Kansasu, kde hrál (americký) fotbal a vynikajících studijních výsledků dosáhl na Eisenhower High School v kalifornském Rialtu. Později se do poslucháren vrátil a na Jižní Metodistické Univerzitě v texaském Dallasu promoval z herectví. V současné době, už v pozici mimořádného profesora herectví, působí na Nevadské Univerzitě v Las Vegas. Mladší bratr dokončil Leteckou akademii v roce 1985. S první ženou, se kterou má dvě děti, se rozvedl, s Elenou, svojí druhou ženou, má syna Petra (květen 2007) a jsou spolu dosud. Clarence Gilyard je katolíkem.

V roce 1980 se odstěhoval do L.A., aby se mohl stát hercem (s hraním začínal už jako dítě) a od té doby hostoval v řadě televizních produkcí. Patří sem například seriály “Diff'rent Strokes” (1981), “Simon & Simon” (1986) nebo “The Facts of Life” (1987). Objevil se ve dvaceti dílech seriálu “ChiPs” (1982 – 1983) a s Jimem Carreyem si zahrál v sitkomu s názvem "The Duck Factory" (1984). U filmu debutoval jako radarový důstojník Sundown ve známém TOP GUN (1986) s Tomem Cruisem. Vojáka si zahrál také v populárním snímku KARATE KID 2 (1986) s Ralphem Macchiou a Patem Moritou. Jeho nejslavnější filmová role pak přišla v dnes již legendárním akčním snímku SMRTONOSNÁ PAST (1988), kde vedle Bruce Willise a Alana Rickmana ztvárnil jednoho z teroristů, počítačového experta Thea. Zahrál si reverenda Bruce Barnese v dobrodružném thrilleru PONECHÁNI NAPOSPAS (2000) a v jeho pokračování LEFT BEHIND II: TRIBULATION FORCE z roku 2002 - “Je pro mě požehnáním, že můžu hrát tuto roli...Myslím, že to Bůh chtěl, abych hrál Bruce Barnese”.

Po pěti letech se vrátil k seriálům a tento přesun se ukázal jako šťastný: získal obsazení jako mladý soukromý detektiv Conrad McMasters v populárním seriálu “Matlock” (1989 - 1993), kde nahradil Kena Hollidaye, který byl zatčen kvůli problémům s drogami a alkoholem. V dětství byl velkým fanouškem Andyho Griffitha ("The Andy Griffith Show" z roku 1960), který hrál právě Bena Matlocka a na zkouškách pro roli jeho “pravé ruky” Clarence Gilyard porazil tři další uchazeče. Po dobu natáčení udržovali s Griffithem těsné vztahy nejen na scéně, ale také mimo natáčení. Během “svých” tří sezón v seriále se Clarence objevil prakticky v každém díle.

V roce 1993 se mu splnil sen, když vedle Chucka Norrise začal spoluúčinkovat v roli texaského Rangera a bývalého fotbalisty Jamese Trivetta v seriálu “Walker, Texas Ranger” (1993 – 2001). Role a akčních scén si užíval a s Norrisem se stali nejlepšími kamarády. V interview z roku 2005 uvedl, že Chuckův Ranger byl oním klasickým westernovým hrdinou z časů, kdy on i Chuck vyrůstali a kdy se tito neohrožení mužové stávali pro kluky vzory a jakýmisi druhými otci (sám je dnes velkým westernovým nadšencem). Roli ztvárňoval až do roku 2001, kdy už byl, po celkem dvanácti sezónách ve dvou různých produkcích, poměrně známou hollywoodskou postavičkou. V televizním filmu WALKER, TEXAS RANGER: FALEŠNÉ OBVINĚNÍ (2005) měl jen malé cameo proto, že natáčení probíhalo v době jeho dlouho plánované rodinné dovolené.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.