David Twohy


(David Neil Twohy)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.10.1955

Miesto Narodenia: okres Los Angeles, Kalifornie, USA

Herecká Filmografie:

  1. Hlbočina (2002)  

Režijná Filmografie:

  1. Dokonalý únik (2009)  
  2. Riddick: Kronika temna (2004)  
  3. Hlbočina (2002)  
  4. Čiernočierna tma (2000)  
  5. Invázia (1996)  
  6. Strata času (1992)
 

...více

Životopis

Twohy je narozený 18.10.1955, Los Angeles County, California, USA. Vystudoval rozhlas, televizi a film na Státní kalifornské univerzitě v Long Beach (1979). Prosadil se jako scenárista v akčním a vědecko-fantastickém žánru. Největšího úspěchu dosáhl spoluprací na diváckém hitu podle stejnojmenného TV seriálu Uprchlík, za niž byl nominován na Cenu Cechu amerických scenáristů (WGA). Svá díla začal v 90. letech rovněž režírovat; za debut Útěk v čase dostal Zlatého havrana na MF fantastických filmů v Bruselu.

Nejvíce se však proslavil v roce 2000 se svým akčním sci-fi PITCH BLACK, kde vsadil na herecký výkon tehdy ještě neznámého charismatického Vina Diesela, což se mu vyplatilo. Postava Riddicka se stala kultem a film byl oceňován jak diváky tak i kritiky. Po odbočce, kdy v roce 2002 natočil film HLUBINA se Twohy vrátil k tématu, který ho proslavil. S pomocí studia Universal dostal vyšší rozpočet a uchýlil se natočit pokračování Pitch blacku. Vznikl film RIDDICK: KRONIKA TEMNA znovu s Vinem Dieselem. V roce 2009 Twohy natočil další zajímavý kousek a to thriller s Millou Jovovich a Timothy Olyphantem z prostředí krásné Hawaje A PERFECT GETAWAY. V součastnosti Twohy pokračuje na třetím pokračování Riddicka.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.