David Burke

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 25.5.1934

Miesto Narodenia: Liverpool, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

David Burke se proslavil především jako Dr. Watson, věrný společník Sherlocka Holmese, po boku samotného Jeremy Bretta. Přesto po 13. dílech první ucelenou seriálovou TV řadu opouští a produkčnímu teamu doporučil známého E. Hardwicka, což se později ukázalo jako prozřetelná volba. Jako důvod opuštění seriálu THE ADVENTURES OF SHERLOCK HOLMES se uvádí potřeba trávit více času s rodinou, tedy manželkou Annou Calder-Marshall a synem Tomem, který se taktéž řádně již věnuje herectví a jemuž stál za kmotra sám Alan Rickman. O necelých deset let později si s J. Brettem zahrála Burkeho manželka lady Helenu Agnes Northcode v příběhu SVOBODNÝ MLÁDENEC ze série THE CASE-BOOK OF SHERLOCK HOLMES. Druhým důvodem odchodu bylo i jeho angažmá ve velice prestižním divadle společnosti Royal Shakespeare Co.

Zahrál si v mnoha různých filmových, televizních a divadelních větších či menších rolích. Z Shakespearovského tématu připomeňme ZIMNÍ PŘÍBĚH (WINTER´S TALE, zde si zahrál přímo se svojí manželkou, podobně jako i v některých seriálových titulech), dva díly JINDŘICHA VI. (THE FIRST-SECOND PART OF HENRY THE SIX), THE TRAGEDY OF RICHARD III. či epizoda KRÁL LEAR. Známým je také ze seriálu PŘÍPADY INSPEKTORA LYNLEYHO (INSPECTOR LYNLEY MYSTERIES). Burke, člen Royal National Theatre, totiž divadlem také začínal. Přesněji, studoval dramatické umění na londýnské Royal Academy.

V poslední době jej bylo možné vidět v londýnském Národním Divadle v dramatech Afterlife, Oidipus a v jiných divadlech též ve hrách Hippolytus a The Sea. Jednou z nedávných rolí mu také byla BBC adaptace příběhu Johna Wyndhama RANDOM QUEST. Má starší sourozence – bratra (bývalého profesora v Sydney) a sestru (stala se jeptiškou). S rodinou nyní žijí v anglickém hrabství Kent.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.