Bernard Woringer

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.10.1934

Zemřel: † 22.5.2014

Miesto Narodenia: Strasbourg, Francie,

Miesto úmrtí: Puteaux, Francie

 

...více

Životopis

Francouzský herec Bernard Woringer se celý život věnoval hlavně divadlu a jeho filmografie je početně málo významná, přesto je díky několika titulům ze šedesátých let dobře známý i českým divákům. Pochází z francouzsko-německého pomezí a narodil se ve Štrasburku, s herectvím na jevišti začal ve dvaceti letech, původně v pařížském divadle Théâtre de l′Ambigu, dostal také příležitost spolupracovat se slavným režisérem Jeanem Vilarem, pod jehož vedením se objevil na legendárním festivalu v Avignonu (Macbeth).

Před kamerou debutoval menší úlohou ve špionážní komedii CHÉRI, FAIS-MOI PEUR (1958), prestižní záležitostí bylo pro něj v letech 1958-1960 účinkování v nejslavnějším francouzském divadle Comédie Française. Z jeho následující filmografie vyniká spolupráce s režisérem Bernardem Borderie, který mu svěřil roli Porthose ve slavných TŘECH MUŠKETÝRECH (Les trois mousquetaires, 1961). V první díle Angeliky (ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ – Angélique, marquise des anges, 1964) se pak objevil v postavě Peyracova přítele Dernarda d'Andijos.

V následujících letech spolupracoval Woringer s filmem spíše jen výjimečně, poměrně často ale hrál v televizi. Prioritou jeho aktivit zůstávalo divadlo, vystupoval na scénách Théâtre de la Madeleine, Théâtre Edouard VII., později to bylo Studio des Champs Elysées. Z jeho další filmografie připomeňme roli inspektora v SICILSKÉM KLANU (Le clan des Siciliens, 1969), objevil se také v několika amerických filmech natáčených ve Francii (BLÁZNIVÁ ZE CHAILLOT – The Madwoman of Chaillot, 1969).

Kromě divadla a bohaté spolupráce s televizí se Bernard Woringer věnuje také dabingu, vedle řady amerických filmů jej francouzští diváci mohli slyšet v populárních seriálech jako DALLAS nebo DR. HOUSE. Českým divákům se představil v posledních letech menšími rolemi ve francouzských kriminálních seriálech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.