Ryan Stiles


(Ryan Lee Stiles)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 22.4.1959

Miesto Narodenia: Seattle, Washington, USA

 

...více

Životopis

Ryan Lee Stiles se narodil jako nejmladší z pěti dětí. Dětství prožil ve Vancouveru v Britské Kolumbii, kde byl jeho otec vedoucím v rybářském závodu. V 17 letech opustil střední školu Richmond Secondary, aby se mohl věnovat kariéře komedianta. Krátce pracoval v otcově podniku, aby si vydělal na živobytí, než začal hrát improvizační představení u Vancouver ThetreSports League. V roce 1986 pak získal místo v renomovaném torontském komediálním souboru Second City.

Tou dobou už žil s Patricíí McDonaldovou, kterou potkal v roce 1981. V roce 1988 se vzali, mají spolu tři děti a žijí v domě na předměstí Bellinghamu ve státě Washington, kde otevřel Upfront theatre, zaměřené, jak jinak než na improvizační komedie.

Právě improvizační pořad „Whose line is it anyway?“ mu přinesl největší slávu. V roce 1989 si ho všimli producenti této britské show a Stiles se v něm postupně zabydlel a pravidelně objevoval až do roku 1998. Jeho popularita z tohoto pořadu se přenesla i do USA. V roce 1995 ho o spolupráci na své show požádal Drew Carey, se kterým nakonec uvedli v roce 1998 první díl americké verze „Whose line“. Stiles se objevil spolu s Colinem Mochriem ve všech epizodách vysílaných až do roku 2006. Publikum si pamatuje zejména jeho imitovací scénky nebo jeho averzi k muzikálním úkolům v této show, kterou dával okázale a vtipně najevo.

Televizní diváci si ho mohli všimnout i ve filmových rolích, z nichž nejznámější jsou asi party v obou ŽHAVÝCH VÝSTŘELECH. S Charliem Sheenem se setkal i při natáčení sitcomu DVA A PŮL CHLAPA.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.