Kane Kosugi

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 11.10.1974

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Potomek známého Shô Kosugi, mistra a herce bojových umění. Kane Takeshi Kosugi se narodil 11. října 1974 v Los Angeles, je napůl Japonec a napůl Číňan. Svůj talent na bojová umění zdědil po otci a kráčí v jeho šlépějích. Svou kariéru ovšem začínal tak, že propůjčoval svůj hlas hrdinům z video her. Zkoušel i povolání kaskadéra.

První film, ve kterém se Kane Kosugi objevil je akční NINJOVA POMSTA z roku 1983, ve kterém hlavní roli ztvárnil jeho otec. A Kane si vněm "zahrál" roli jeho syna. Po filmu začal trénovat bojová umění, především Wushu a Karate, chtěl se stát akčním hercem. Když přišel rok 1988 a s ním snímek ČERNÝ OREL, zahrál si v něm po boku svého otce, ale také Jean-Claude Van Damme. Dalším filmem, na kterém se Kane podílel je japonsko-britsko-americký dobrodružný snímek z roku 1991 s názvem ŠOGUN MAYEDA. Tento film německého režiséra Gordona Hesslera byl kritikou velmi dobře přijat.

Od roku 1993 si Kane Takeshi Kosugi odskočil od filmu a hrál v Japonských TV seriálech. K filmu se vrátil v roce 1998, akčním filmem MSTITEL BEZE JMÉNA v hlavní roli s Jackie Chanem. Ve filmu o turnaji v bojových uměních DOA: NA ŽIVOT A NA SMRT si zahrál roli bojovníka Hayabusa, který se účastnil onoho turnaje. V roce 2007 se objevuje jako bezejmenný yakuza v akčním Thrilleru BOJ a to vedle akčních hvězd jakými jsou Jet Li a Jason Statham. Jedním z jeho posledních filmových počinů je japonský animovaný snímek z roku 2009, který se jmenuje BATON. Kane v něm propůjčil svůj hlas jedné z postav.

V Japonsku je Kosugi pokládán za "zahraniční talent". Má mladšího bratra, který se jmenuje Shane.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.