Tim Daly


(James Timothy Daly)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 1.3.1956

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

James Timothy se narodil 1. března v roce 1956 v New Yorku. Jeho otcem byl herec James Daly, rovněž Timova starší sestra Tyne se věnuje této profesi (hrála např. v seriálu Soudkyně Amy). Ačkoliv se chtěl stát doktorem nebo právníkem, na přání otce nastoupil na univerzitu ve Vermontu, kde studoval literaturu a divadlo. Po promoci v roce 1979 pokračoval se studiem v New Yorku, kde se věnoval herectví a zpěvu a začal se smiřovat se svou kariérou profesionálního herce.

Poprvé se před kamerou objevil už ve svých sedmi letech, kdy si zahrál ve filmu Jeana Kerra JENNY KISSED ME. Když mu bylo deset, zahrál si po boku svého otce ve filmové adaptaci divadelní hry Henrika Ibsena. Prosadil se rolí ve filmu DINER, kde si zahrál vedle Kevina Bacona či Mickeyho Rourka. První hlavní rolí pak byl Bryan Becket ve filmu PROKLETÝ.

V roce 1990 se upsal k natáčení sitcomu televize NBC s názvem WINGS, seriál se natáčel celých sedm roků. Natáčení seriálů jej poměrně chytlo, později se objevil v oblíbených seriálech MONK či RODINA SOPRÁNŮ. Natáčel také seriál NINE a v současnosti pracuje na seriálu PRIVATE PRACTICE.

Tim Daly je pro některé známější spíše po své hlasové stránce. Propůjčil totiž hlas Supermanovi ze série animovaných filmů, z nichž jmenujme např. SUPERMAN/BATMAN: VEŘEJNÍ NEPŘÁTELÉ, BATMAN A SUPERMAN nebo SUPERMAN: THE LAST SON OF KRYPTON.

Od roku 1982 je ženatý s herečkou Amy Van Nostrand, s níž má syna Sama a dceru Emelyn.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.