Margaret Cho


(Margaret Moran Cho)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 5.12.1968

Miesto Narodenia: San Francisco, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Margaret Cho se narodila a vyrostla v korejské rodině v americkém San Francisku, kde její rodiče vlastnili knihkupectví. Po absolvování San Francisco School of the Arts se začala věnovat stand-up comedy, v roce 1994 vyhrála American Comedy Award.

V roce 1995 se poprvé objevila na televizní obrazovce v seríálu ALL AMERICAN GIRLS, který byl postaven na jejím vystupování v klubech. Seriál neměl dlouhého trvání, převážně kvůli problematickému ztvárnění života asijsko-americké rodiny. Po jeho zrušení upadla Margaret do závislosti na drogách a alkoholu.

Vrátila se až v roce 1999, když svou závislost přetavila ve vystoupení a knihu s názvem I AM THE ONE I WANT. Od té doby se objevila v mnoha seriálech a filmech. V součastnosti má svou vlastní reality show na VH1 jménem CHO SHOW, vlastní pořad na Lifetime s názvem DROP DEAD DIVA a s neutuchajícím entuziasmem se věnuje stand-up comedy.

Margaret Cho je aktivním obhájcem LGBT práv, bojuje proti rasovým a sexualním předsudkům. Její tvorba je velmi otevřená, především co se týče sexu - grafické líčení různorodých tělěsných potěšení do nejmenších detailů je pro ni typické. Často se dívá z bisexuálního a homosexuálního úhlu pohledu. Nevyhýbá se ani politice ("Sarah Palin je to nejhorší, co se stalo US po 9-11"). Je šťastně vdaná.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.