Peter Kosminsky

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

 Režisér,  

Narodený: 1956

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Peter Kosminsky se narodil v roce 1956 V Londýně. Vystudoval chemii na Oxfordu, už v době studia ale pracoval na studentském divadle, kde mimo jiné spolupracoval s mladým Hugh Grantem. Poté, co dostudoval, nastoupil Peter Kosminsky do BBC, kde prošel několika pozicemi, než se začal věnovat režii dokumentárních filmů. K nejvýznamnějším z nich patří snímky The Falklands War: The Untold Story nebo Afghantsi, s nimiž získal významná ocenění na několika festivalech.

Od 90. let se Kosminsky věnuje psaní scénářů, režii a produkci televizní tvorby, z níž je nutné připomenout zejména oceňované válečné drama VÁLEČNÍCI. Natočil ale i dva celovečerní filmy. Prvním z nich byla adaptace slavného románu Emily Brontëové BOUŘLIVÉ VÝŠINY s Ralphem Fiennesem a Juliette Binoche v hlavních rolích. Jeho druhým a zatím posledním filmem je BÍLÝ OLEANDR, v němž si zahráli mimo jiné Michelle Pfeifferová, Renée Zellwegerová a Robin Wrightová. Peter Kosminsky je ženatý a má dvě dcery.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.