Hector Elizondo

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 22.12.1936

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Hector Elizondo se narodil v New Yorku, kam se jeho rodiče přestěhovali poté, co se vzali v Portoriku. V mládí Hector navštěvoval City of College v New Yorku a chtěl se stát učitelem historie. Studoval také balet v Carnegie Hall.

Jeho herecká kariéra začala v 70. letech. Jeho první filmový úspěch znamenala role v dramatu Ivana Passera ZROZEN K VÍTĚZSTVÍ z prostředí Broadwaye začátku 70. let. O tři roky později se objevil v kriminálním thrilleru PŘEPADENÍ VLAKU Z PELHAMU. Poté se objevil v desítkách filmů, až na sebe opět výrazněji upozornil v roce 1990 po boku Richarda Gerea a Julie Roberts v romantické komedii PRETTY WOMAN. Za roli v této komedii byl dokonce nominován na Zlatý Globus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Po tomto úspěchu získal hned v následujícím roce roli v další romantické komedii FRANKIE A JOHNNY, tentokrát po boku Al Pacina a Michelle Pfeiffer. Po boku Julie Roberts se pak znovu objevil v roce 1999 v komedii NEVĚSTA NA ÚTĚKU. Od počátku své filmové kariéry se Hector objevil již ve více než 80 filmech a účinkoval také v mnoha seriálech. Zahrál si doktora Phillipa Watterse v seriálu NEMOCNICE CHICAGO HOPE. Objevil se ale také v seriálech CASABLANCA, KOJAK či PŘÍBEHY ZE ZÁHROBÍ.

Jeho osobní život byl zpočátku dost divoký. Již v roce 1955 se Hector poprvé oženil a narodil se mu syn, manželství ale skončilo o dva roky později rozvodem. V letech 1962 – 1963 byl dvakrát krátce ženatý s mladou sekretářkou. Při herecké práci poté potkal herečku Carolee Campbell, se kterou se dal dohromady v roce 1969 a žijí spolu dodnes. Mezi Hectorovy záliby patří Kendo, zpěv, hra na kytaru a bonga.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.