Jing Wong


(Wong Yat Cheong)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 1955

Miesto Narodenia: Hong Kong, Čína,

 

...více

Životopis

Wong Jing je herec, režisér, scénárista a producent pocházející z Hong Kongu. Narodil se 3. května 1955 v tomtéž městě. Jeho otec je známý režisér Wong Tin-Lam. Wong Jin úspěšně odpromoval na Chinese University of Hong Kong s titulem z čínské literatury.

Wong začínal svou kariéru v televizi jako scénárista pro místní kanál TVB, kam nastoupil v roce 1975 a poté začel psát i pro Shaw Brothers studio. Zde měl také svůj režisérský debut ve filmu CHALLENGE OF THE GAMESTERS v roce 1981. To odstartovalo jeho pozdější úspěch se sérií filmů pojednávajících o gamblingu. Wong režíroval, produkoval nebo napsal více než 175 filmů, ve kterých často i sám hraje. Používá velké množství asistentů, což mu umožňuje stále pracovat na několika filmech najednou. Pracuje pod patronátem dvou produkčních společností a to Wong Jing´s Workshop Ltd. a BoB and Partners Co. Ltd.

Prohlašuje, že z jeho filmů se stávají hity, protože dává divákům přesně to co chtějí. Jeho typická produkce jsou filmy obsahující bojová umění, erotické thrillery nebo gangsterky. Do svých filmů zapojuje záchodový humor, absurdní násilí, parodii, erotiku a srdcervoucí scény. Wong také často spolupracuje s komikem Stephenem Chowem a umí skvěle prodat každý svůj film, využívaje perfektně připravenou a přesně cílenou reklamu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.