David Graf


(Paul David Graf)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 16.4.1950

Zemřel: † 7.4.2001

Miesto Narodenia: Lancaster, Ohio, USA

Miesto úmrtí: Phoenix, Arizona, USA

 

...více

Životopis

Americký herec David Graf se narodil 16. dubna 1950 v Lancasteru (Ohio). Po absolvování střední školy Lancaster High School v roce 1968 následně vystudoval hereckou školu Otterbein College ve Westervillu, kde graduoval v roce 1972. Poté ještě navštěvoval Ohijskou státní univerzitu, ale studium ukončil v roce 1975, když se vydal do New Yorku věnovat naplno herectví. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v herní show "The $20,000 Pyramid" jako host společně s herečkou Patty Duke. Začátkem 80. let byl obsazován převážně do menších rolí v seriálech a sitcomech, jako například "M*A*S*H", "THE DUKES OF HAZZARD", nebo "THE A-TEAM". Svůj debut na filmovém plátně si odbyl v roce 1981 ve snímku Arthura Penna ČTYŘI PŘÁTELÉ (Four Friends).

Zlom v jeho kariéře nastal v roce 1984, když mu role kadeta Eugene Tackleberryho v komedii POLICEJNÍ AKADEMIE vynesla mezinárodní popularitu. Přesto se kromě dalších šesti pokračování Policejní akademie objevoval na filmovém plátně jen příležitostně a v menších rolích. Většího prostoru se mu dostalo v televizní tvorbě, když se uvedl v celé řadě televizních filmů a seriálů. Několikrát se představil v seriálu "STAR TREK", nebo například jako host v seriálech "NIGHT COURT", "THE AMANDA SHOW", "THE WEST WING" a mnoho dalších. Naposledy se představil ve snímku IN PURSUIT, kde si zahrála jednu ze svých rolí i modelka Claudia Schiffer.

David Graf byl jednou ženatý. V roce 1983 se stala jeho ženou Kathryn MacDonald a z manželství vzešli dva synové, Daniel a Sean. Šťastné manželství skončilo v roce 2001, když David náhle zemřel na infarkt pouhých 9 dní před svými 51 narozeninami. Zajímavostí je, že ve stejném věku na selhání srdce zemřel i jeho otec a dědeček. David Graf je pohřben v rodném Lancasteru na hřbitově Forest Rose Cemetery. Po Davidově smrti jeho žena Kathryn napsala autobiografickou knihu "Surviving David", kde mimo jiné popisuje svoje vyrovnání s předčasnou manželovou smrtí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.