Mike Newell


(Michael Cormac Newell)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 28.3.1942

Miesto Narodenia: St. Albans, Hertfordshire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Celým jménem Michael Cormac Newell se narodil 28. března 1942 v Hertfordshire, Anglie. Jako klič k cestě filmového tvůrce označuje Michael televizi, jenž mu na začátku 60. a později 70. let otevřela cestu k postu světoznámého režiséra. Vystudoval na Cambridge. Po ukončení studia v roce 1963 se stavá zaměstnancem Granada Television, kde se zaučuje v produkci, aby se tak připravil na svůj režijní debut, který následuje o několik let později. Tím se stává THE MAN IN THE IRON MASK (Muž se železnou maskou) a i přes nevelký úspěch filmu se Newellův zrak začíná upínat přes Atlantický oceán, do země filmu zaslíbené, Spojených státům.

Jeho prvním snímkem, jenž vzniká v koprodukci USA a VB se stává adaptace povídky od Brama Stokera,THE AWAKENING (PROBUZENÍ). Díky tomuto dílu získává reputaci režiséra vysokých kvalit, jenž se snaží dostat z herců to nejlepší a je odhodlán pro to udělat cokoliv. Následují filmy BAD BLOOD, DANCE WITH A STRANGER či dramata SOURSWEET a AMAZING GRACE AND CHUCK, v kterých si Newell získává obdiv stále se rozšiřujícího obecenstva.

Zlomový okamžik přichází s rodinným filmem INTO THE WEST(CESTA NA ZÁPAD), kde Newell naplno využívá svou originalitu, práci s herci a využití dobře vymyšleného příběhu o melanchlické rodinně. V roce 1994 vzniká Newellovo neslavnější dílo, romantická komedie ČTYŘI SVATB A JEDEN POHŘEB, v níž se nejde pro černý anglický humor daleko. Film se ihned stává legendou a hlavní hrdina v podáni Hugha Granta celosvětovým playboyem. Tři roky nato Newell společnosti dokazuje, že jeho režisérské kvality jsou nekonečné a natáčí thriller KRYCÍ JMÉNO DONNIE BRASCO, v němž exceluje Al Pacino a stále slavnější Johny Depp.

Po těchto úspěších následují spíše vlažné snímky, napříkladBLÁZNIVÁ RUNWAY, kde si Newell opět bere na paškál žánr černého humor či ÚSMĚV MONY LISY, jenž i přes kvalitní herce a originální atmosféru je přijat publicitou s velkou rezervou.

Filmem, který má nastartovat další část kariéry se má stát adaptace celosvětově úspěšného knižnho bestselleru HARRY POTTER A OHNIVÝ POHÁR. I přes Newellovu snahu o maximální divákův zážitek je jeho film mnohými hodnocen jako nejslabší část dosavadní série a samotní hlavní aktéři filmu si stěžují na jeho až moc cholerické počínání.I tak se Ohnivý pohár zařazuje do úspěšné ságy o mladém čaroději a Michael Newell získává možnost natočit adaptaci románu G. G. Márqueze, LÁSKA ZA ČASŮ CHOLERY. Film však u kritiky a publika propadá.

Nejnovějším projektem je nyní adaptace veleúspěšné série PRINCE OF PERSIA, jejíž první díl Sands of Time by měl pod producentskou záštitou Jerryho Bruckheimera vtrhnout do kin v létě 2009. Doufejme, že se Michael tentokrát bude snažit, protože pohádký příběh prince Dastana si zaslouží opravdu velkolepé zpracování.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.