Dustin Hoffman


(Dustin Lee Hoffman)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec, Režisér,  

Narodený: 8.8.1937

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Studoval klasickou a jazzovou hudbu, jelikož se chtěl stát klavírním virtuosem. Brzy však přehodnotil své ambice a rozhodl se pro herectví. Z Los Angeles se vydal do New Yorku. Až na pátý pokus byl přijat Lee Strasbergem do slavného hereckého učiliště Actors Studia. Mezitím si vydělával jako prodavač hraček, ošetřovatel v psychiatrickém ústavu, číšník, umývač nádobí, písař, vrátný a barový pianista. Bydlel u svého velkého kamaráda Gena Hackmana, s kterým velmi obdivovali Marlona Branda. Divadelní hry Kuchař pro pana generála, Čekání na Godota a Cesta pátého koně mu otevřeli cestu k filmu.

Debutoval v roce 1967 komedií ABSOLVENT, kde hrál citově nezkušeného studenta Benjamina Braddocka /nominace na Oskara 1968/ . Tuberkolózní ztroskotaný podvodníček Enrico Rizzo žijící v bídě v New Yorku ve filmu PŮLNOČNÍ KOVBOJ /nominace na Oskara 1970/ . Stodvacetiletý Jack Crabb vyprávějící reportérovi svůj životní příběh, který prožíval střídavě mezi Indiány a mezi bělochy ve westernové fresce MALÝ VELKÝ MUŽ. David Sumner, donucen okolnostmi brutálně bránit svůj dům ve filmu Sama Peckinpaha STRAŠÁCI. Galejník Louis Dega, který díky svému bohatství ma o něco lepší podmínky než ostatní vězni, ve filmu MOTÝLEK podle autobiografické knihy Henryho Charriera. Provokativní a požitkářský kabaretiér Lenny Bruce v životopisném filmu LENNY /nominace na Oskara 1975/ .Rok 1976 přinesl dva další velmi úspěšné filmy. Reportér Carl Bernstein, který odhalil a zveřejnil zákulisí aféry Watergate ve filmu podle skutečné události VŠICHNI PREZIDENTOVI MUŽI a student Thomas Babington, jenž netuší, kým je jeho bratr, což ho uvrhne do smrtelného nebezpečí ve fimu MARATÓNEC.

Hoffmanovy rodinné i pracovní problémy pomohl překonat přepis bestselleru KRAMEROVÁ VERSUS KRAMER /Oskar 1980/ , když hrál Teda Kramera, čestného otce jenž se svou manželkou bojuje o výchovu syna. Hoffman si dal na tři roky hereckou pauzu, aby se poté k filmu fenomenálně vrátil jako Michael Dorsey, který se až v dámském převleku jako Dorothy Michaels dokáže prosadit v showbusinnesu v komedii TOOTSIE /nominace na Oskara 1983/ .Televizní verze hry Arthura Millera SMRT OBCHODNÍHO CESTUJÍCÍHO vynesla Hoffmanovi Zlatý glóbus za ztvárnění přepracovaného Willyho Lomana, jejíž postavou slavil veliký úspěch i na divadle, kam se Hoffman často a rád vrací.Dustin Hoffman má dosti často rozdílné názory než režiséři, takže se s nimi dostává do konfliktů, takovýto rozpor protáhl přípravu a natáčení filmu RAIN MAN /Oskar 1989/ , to se ale ukázalo jako velmi prospěšné, jelikož tento film získal mnohá významná ocenění a Hoffmanova kreace autisty Raymonda Babbitta, který by rád pokračoval svým životem, přestože zdědil několik milionů.Filmový producent manipulující veřejnost, aby zatajil prezidentovu aféru v komedii VRTĚTI PSEM /nominace na Oskara 1998/.

Při jméně Dustin Hoffman se člověku vybaví nevysocí, zakomplexovaní, nemocní, blázniví a slabí hrdinové bojující po svém proti nespravedlnostem. Dustin Hoffman je známý svou pečlivou přípravou na role, jež bude hrát.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.