Claire Bloom


(Patricia Claire Blume)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.2.1931

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

„Mám ráda práci v Hollywoodu, ale žít bych tu nechtěla. Jsem příliš mladá na to, abych zemřela“.

Narodila se v severním Londýně jako Patricia Claire Blume. Její rodiče Edward a Elizabeth byli potomci židovských přistěhovalců. Claire začala poměrně brzy projevovat zájem o umění. Uměleckého vzdělání se jí dostalo na Guildhall School a poté na Central School of Speech and Drama.Na divadelních prknech se začala objevovat ve 2. polovině 40. let – v 17 letech si zahrála Ofélii v Hamletovi a v roce 1949 debutovala na West Endu.

Již o rok dříve zaznamenala také svůj filmový debut v britském soudním dramatu THE BLIND GODDESS. Sám Charlie Chaplin si ji poté vybral jako představitelku hlavní ženské role – tanečnice Terry do svého dojímavě sentimentálního dramatu SVĚTLA RAMP. Role baleríny, která je při pokusu o sebevraždu zachráněna stárnoucím klaunem, do kterého se zamiluje, jí přinesla hvězdnou slávu a nabídky rolí se začaly doslova hrnout. Během následujících let si zahrála v mnoha filmech po boku nejtalentovanějších hollwoodských herců. V roce 1955 si zahrála po boku Laurence Oliviera v historickém dramatu RICHARD III., o rok později následovala další role v životopisném snímku ALEXANDR VELIKÝ. V roce 1958 si zahrála bohatou snoubenku Katyu v dramatu BRATŘI KARAMAZOVI, kde byl jejím hlavním hereckým partnerem Yul Brynner. V roce 1958 se objevila ještě v dalších dvou úspěšných filmech: s Brynnerem a Charltonem Hestonem v dobrodružném dramatu PIRÁT a milenku Richarda Burtona Helenu v dramatu OHLÉDNI SE V HNĚVU. Z úplně jiného soudku byla její role v hororovém thrilleru STRAŠENÍ z roku 1963. O rok později si zahrála v komedii VELKÁ NEVĚRA a ve westernu ZNEUCTĚNÍ. S Richardem Burtonem se pak před kamerou sešla znovu v roce 1965 v thrilleru ŠPION, KTERÝ PŘIŠEL Z CHLADU. V roce 1968 si potom zahrála roli učitelky Alice z večerní školy v romantickém sci-fi dramatu Ralpha Nelsona CHARLY. Claire si potom zahrála ještě velké množství dalších rolí – naposledy si zahrála roli královny Mary ve snímku KRÁLOVA ŘEČ, žádné jí už ale nepřinesly takový úspěch jako role z 50. a 60. let.

Se svým prvním manželem Rodem Steigerem se Claire seznámila během účinkování v divadlení hře Rashomon v roce 1959. Ještě téhož roku se vzali a o rok později se jim narodila dcera Anna, která se stala uznávanou operní zpěvačkou. Manželství nicméně skončilo po 10 letech v roce 1969 rozvodem. V srpnu téhož roku se Claire provdala podruhé a vzala si herce a producenta Hillarda Elkinse. Toto manželství zůstalo bezdětné a skončilo rozvodem už po třech letech. Jejím třetím a posledním manželem se v dubnu roku 1990 stal scénárista Philip Roth – i toto manželství ale bylo po pěti letech rozvedeno.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.