Clara Bow


(Clara Gordon Bow)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 29.7.1905

Zemřel: † 27.9.1965

Miesto Narodenia: Brooklyn, New York, USA

Miesto úmrtí: West Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

První facku na plátně kin viděli diváci v roce 1920, kdy jí dala svému partnerovi nová hvězda němého filmu - Clara Bow. Dostala přezdívku "Brooklynský požár". Tato sexappealem oplývající kráska se narodila jako Clara Gordon Bowtinelli v New Yorku 29. 7. 1905. Její otec pracoval jako číšník na Coney Island, a nebýval doma tak často, jak by malá Clara potřebovala. Její matka byla velice nemocná, psychicky labilní a poloinvalidní.

Clara, která žila velice neradostné dětství, si přála stát se umělkyní. V šestnácti letech unikla své "noční můře", svému neutěšenému domovu. Byla vybrána konkurzem na fotografování do oblíbených časopisů pro ženy. Ve studiu v New Jersey zavětřili zajímavý talent, a dohodli jí kamerovou zkoušku v Hollywoodu, a ten jí nabídl opravdový úspěch. Začínala v roce 1922 jen malými úlohami, ale v roce 1925 už byla vyhledávanou představitelkou mladých dívek. Ve filmu Mantrap (1926) již byla známou, a obdivovanou herečkou, která měla svou značku kvality. Její život se slibně odvíjel v dostatku, přepychu, obdivu, o kterém dříve jen snila - byla hvězdou své doby.

Natáčela komediální a romantické filmy, a pro miliony amerických dívek byla vzorem, ikonou, podle které jí napodobovaly. S Clarou natáčel svůj první film později velmi známý herec, mladý Gary Cooper ve filmu „ It „ (rok 1927). V roce 1931 se Clara vdala za svého hereckého kolegu bývalého kovboje Rexe Bella, a odstěhovala se po svatbě na jeho ranč. Tím, že se na čas vzdálila z filmových atelierů se neuskutečnil její pozdější návrat tak, jak by si představovala. Velice se snažila dostat na pozici, kterou dříve tak suverénně zastávala, ale nebyla už schopna překonat to, co i některé její další herecké kolegyně – zvukový film.

Přesto zanechala, i když jen v éře němého filmu svůj odkaz pro další herecké generace. Natočila 47 filmů, z nichž nejlepší podle tehdejší kritiky byly „Wings“ (1927), a již zmiňovaný "It", " The Fleet´s In", nebo „Hula". Clara Bow zemřela 27. října 1965 na infarkt ve věku 60 let v Los Angeles – Kalifornia.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.