Milena Vukotic

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 23.4.1938

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

 

...více

Životopis

Milena Vukotic se narodila 23. dubna 1938 v Itálii, v Římě. Otec byl dramaturgem a pocházel z Černé Hory, matka byla rozenou Italkou a vcelku úspěšnou skladatelkou a pianistkou. Milena studovala balet, hru na piano a dramatické umění v Londýně, ve Vídni a nakonec i v Paříži. Přestože se stala členkou Velkého baletu markýze du de Cuevas a její štíhlá postava byla pro taneční kariéru ideální, rozhodla se věnovat výhradně své hlavní vášni, herectví.

Jejím filmovým debutem byl v roce 1960 snímek SICARIO DAMIANI. Poté přichází roku 1961 role Ancelly v historickém dramatu z období Řecka př. n.l. CENTURION. Její role se většinou charakterizovaly ženami tichými a plachými. Konec šedesátých let znamenal pro Milenu dva velice úspěšné snímky. V roce 1967 rolei Grazielly ve filmu ARABELLA a velice úspěšné zfilmování komedie Williama Shakespeara ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY (v hlavní roli s Elizabeth Taylor). V roce 1974 můžeme spatřit Milenu ve filmu BLOOD OF DRACULA (DRACULA CERCA SANGUE DI VERGINE...E MORI DI SETE!! ) v roli Esmeraldy, kde se jako Dracula objevil nenapodobitelný Udo Kier. V roce 1982 byla jednou z hlavních protagonistů úspěšného mysteriózního dramatu BYT SE ŽLUTÝM KOBERCEM.

Široká divácká veřejnost má Milenu Vukotic spjatu hlavně s komediálním žánrem. Úspěšná trilogie MOJI PŘÁTELÉ a role manželky Mascettiho a další snímky, jsou zcela jistě převáženy nesmazatelnou Pinou Fantozzi, manželkou pana účetního Uga (Paolo Villaggio) v populární komediální sérii filmů o neúspěšném panu účetním a jeho rodině. Rok 1993 a film FANTOZZI V RÁJI přinesl v roce 1994 Mileně Vukotic stříbrnou stuhou za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Teprve okolo 1998 se podařilo Mileně trochu „setřást“ populární roli, ošklivé a odstrkované Piny, a to díky účasti v televizním seriálovém hitu UN MEDICO IN FAMIGLIA, kde hraje postavu trochu snobské babičky Enricy. V novějších snímcích si zahrála například v romatické love-story DOPISY PRO JULII roli Marii v roce 2010.

V roce 2007 obdržela za svou celoživotní kariéru cenu Ciak d'oro. Tato cena je každoročně udělována v italské kinematografii filmovým časopisem Ciak. Ohromné množství rolí ztvárnila mimo filmové plátno rovněž na divadelních prknech v inscenacích Franco Zeffirelliho, Giorgio Strehlera, Paolo Poliho a dalších.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.