Susan George


(Susan Melody George)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 26.7.1950

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Britská herečka a podle magazínu Empire z roku 1995 také jedna ze sta nejkrásnějších filmových hvězd historie Susan George se narodila 26. července 1950 v Londýně a do srdcí filmových diváků se zapsala především jako rozjívená Amy Summerová z filmu Sama Peckinpaha STRAŠÁCI (1971).

Do světa televizní zábavy nahlédla už ve svých dvanácti letech postavou Titty Walkerové v dobrodružném, rodinném seriálu VLAŠTOVKY A AMAZONKY (1963) a na filmové plátno pak pronikla o dva roky později filmem FOTBALOVÁ HOREČKA. Filmoví producenti pak využily její vizáže sexy Lolitky a obsadili ji do dramatu Davida Greena THE STRANGE AFFAIR (1968) s Michaelem Yorkem v hlavní roli.

Poté následovala řada dalších rolí v nichž uplatnila krom hereckého talentu i svůj atraktivní zevnějšek až v roce 1971 přišla ona již zmíněná role ve filmu STRAŠÁCI, kde po boku Dustina Hoffmana ztvárnila postavu jeho vyzývavé novomanželky, která se stane obětí znásilnění místních křupanů. Její nahé scény sice šokovaly, ale také jí získali celou řadu ctitelů, mezi nimiž nechyběl zpěvák Jack Jones nebo princ Charles, na jehož svatbu s lady Dianou byla v roce 1981 pozvána.

Vlna úspěchů pokračovala zajímavými dramaty DIRTY MARY A CRAZY LARRY (1974) a MANDIGO (1975). Poté nastává přesun především do žánru hororu z nichž za připomenutí stojí JED, který kdysi vysílali i české komerční televize, DŮM KDE PŘEBÝVÁ ĎÁBEL (oba 1982), JACK ROZPAROVAČ (1988).

Čeští fanoušci ji mohli spatřit v tehdejším Československu v roce 1986 při natáčení povídky ze série HAMMER HOUSE OF MYSTERY SUSPENSE (1984) s názvem MAT PO ČESKU.

Od roku 1984 žije s britským hercem Simonem MacCorkindalem (v Čechách známým ze seriálu PROTIÚDER (1990)) na své farmě kde chová arabské koně jejichž fotografie v září a říjnu 2007 vystavovala galerii v Londýně.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.