Jon Lovitz


(Jonathan M. Lovitz)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 21.7.1957

Miesto Narodenia: Tarzana, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Jonathan M. "Jon" Lovitz je americký herec, zpěvák a hlavně známý komediant. Jonathan navštěvoval Harvardskou univerzitu. Studoval divadlo na univerzitě v Californii v Irvine a promoval v roce 1979. Po studiích herectví se prosadil účinkováním v televizním pořadu SATURDAY NIGHT LIVE, za které získal 2 nominace na cenu Emmy. Byl také spoluautorem a koproducentem pořadu THE PLEASE WATCH THE JON LOVITZ SPECIAL.

Tím se mu otevřela dvířka do seriálového a filmového světa. Hrál v seriálech jako FOLEY SQUARE (1985-86), namluvil titulní postavu animovaného seriálu THE CRITIC, PŘÁTELÉ a další.

Ve filmech většinou vytvářel a hrál malé epizodní role např. komedie KRÁSNÁ MIMOZEMŠŤANKA (1988), ŠIŠOUNI V NEW YORKU (1993) nebo NABITÁ ZBRAŇ 1 (1993). Jeho největší filmovou rolí se stala až bláznivá komedie BLÁZNIVÁ ŠKOLA (1996) o pedagogovi, jenž chce s pomocí krásné ředitelčiny asistentky přesvědčit své studenty o nutnosti vzdělání nebo rolí v další bláznivé komedii MILIONOVÝ ZÁVOD (2001).

Osmého listopadu 2007 otevřel nový komediální klub The Jon Lovitz Comedy Club, již druhý v pořadí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.