Steve Martin


(Stephen Glenn Martin)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec, Režisér,  

Narodený: 14.8.1945

Miesto Narodenia: Waco, Texas, USA

 

...více

Životopis

Steve Martin je považován za prototyp tvůrce inteligentní americké komedie. Tento herec má vše - od charismatického zjevu až po velké nadání pro slovní i mimickou komiku. Nejdříve se živil mnoha zaměstnáními, poté vystudoval filozofii a divadlo na Kalifornské univerzitě a nakonec skončil jako scénárista různých televizních pořadů. Tak se dostal až do pověstné SATURDAY NIGHT LIVE a v sedmdesátých letech se začal objevovat i na filmovém plátně.

Na svých snímcích se podílí i jako scénárista a diváky zaujme v obou těchto rovinách stejně. Nejvíce Steve Martin spolupracuje s režiséry Carlem Reinerem a Frankem Ozem, s nimiž oběma natočil čtyři filmy - za všechny se sluší připomenout "koláž" MRTVÍ MUŽI NENOSÍ SKOTSKOU SUKNI (1982) či parodický muzikál MALÝ KRÁMEK HRŮZ (1986.) V nich Steve Martin uplatnil veškeré svoje nadání včetně zpěvu a tance. V pozdějších letech se Martin pokouší skloubit komediální prvek s dramatickou polohou - je ovšem pravda, že ne vždycky se mu to daří. Příkladem budiž filmy RODIČOVSTVÍ (1989) a PŘÍBĚH Z LOS ANGELES (1991).

Steve Martin několikrát uváděl ceremoniál předávání Oscarů, je sběratelem umění a píše i divadelní hry a knihy - podle jeho románu Prodavačka je v roce 2003 natočen film, ve kterém sám hraje jednu z hlavních rolí...
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.