Kódži Jakušo


(Koji Hashimoto)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.1.1956

Miesto Narodenia: Isahaja, Nagasaki, Japonsko

 

...více

Životopis

Koji Yakusho je jedním z nejtalentovanějších a nejpopulárnějších mužů v Japonsku. Ať už hrál popleteného úředníka nebo policejního detektiva, se svým zjevem dokonalého muže, je jako herec atraktivní pro mnoho režisérů.

Narodil se jako Koji Hashimoto. Je nejmladší z pěti bratrů. Od roku 1982 je ženatý s herečkou Kawatsu Saeko, se kterou se seznámil při studiu. Absolvoval technickou vysokou školu v Nagasaki a posléze dostal práci jako úředník. V roce 1976 se stal posedlý divadlem, a to po shlédnutí jedné z her Maxima Gorkého DOLNÍ HLUBINY.

První velký zlom nastal, když byl vybrán z 800 žadatelů jako jeden z herců do studia Mumei- juku. Jeho velkou ikonou byl Tatsuya Nakadai a ten, když ho viděl, dal mu pseudonym Yakusho - „obecní úředník“. Roku 1983 dostal svou první hlavní roli v TV seriálu MIYAMOTO MUSASHI.

K jeho nejznámějším filmům se řadí ÚHOŘI (Unagí), za který dostal Palme d´Or na filmovém festivalu v Cannes, ZTRACENÝ RÁJ (Shitsurakuen), BOUNCE KO GALS (Baunsu ko gaurusu), za který vyhrál ocenění „Nejlepší herec“ na Hochi Film Award a SMÍM PROSIT?, který se v Japonsku stal hitem a způsobil téměř taneční horečku.

Yakusho, který byl již dávno uznán i mezinárodním publikem, neztrácí slávu ani v pokročilejším věku. Díky filmům jako GEJŠA a BABEL se stal uznávaným a vyhledávaným hercem jak v Americe tak v Evropě.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.