Helena Carter

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 24.8.1923

Zemřel: † 11.1.2000

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

Miesto úmrtí: Culver City, Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Narodila se v New Yorku jako Helena Rickerts, její rodina byla skotského původu. Helena studovala učitelství anglické literatury na Columbia University, během studia si přivydělávala jako modelka a objevovala se také na titulních stránkách nejrůznějších časopisů – v roce 1948 to byla například obálka časopisu Life. Nabídka kontraktu od producenta Leonarda Goldsteina pak vedla k její krátké herecké kariéře. Poprvé se objevila jako Dora Drake v dramatu TIME OUT OF MIND z roku 1947 s Phyllis Calvert a Robertem Huttonem v hlavních rolích. Během let 1947 až 1953 si zahrála celkem ve třinácti filmech, v té době stále pracovala jako modelka. V roce 1950 si zahrála Margaret Dobson v temném krimidramatu KISS TOMORROW GOODBYE. O rok později přišla jedna z jejích nejvýznamnějších rolí – zahrála si Amy Brooks po boku Randolpha Scotta ve westernu FORT WORTH. Její poslední role byla role doktorky Pat Blake ve sci-fi filmu INVADERS FROM MARS z roku 1953.

Helena se celkem dvakrát provdala, její první manželství s jistým Ralphem skončilo rozvodem. Za svého druhého manžela Michaela Meshekoffa se provdala v lednu roku 1954. Manželé spolu měli jedno dítě a žili společně až do Michaelovy smrti v červnu roku 1997. Helena zemřela v lednu roku 200 v kalifornském Culver City ve věku 76 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.