Ondřej Soukup

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 2.5.1951

Miesto Narodenia: Praha, Československo,

 

...více

Životopis

Ondřej Soukup se narodil 2. května 1951 v Praze, kde také roku 1975 absolvoval konzervatoř. Od té doby působil v mnoha jazzových a popových kapelách jako baskytarista (např. v Pražském výběru), ale počátkem 80. let se začal věnovat spíše skládání a aranžování hudby.

V roce 1983 složil hudbu ke svému prvnímu celovečernímu filmu DRUHÝ TAH PĚŠCEM. Od té doby vytvořil hudební doprovod k více než dvaceti dalším celovečerním snímkům. V roce 1998 přišlo první významné ocenění v podobě Českého lva za hudbu k filmu Juraje Jakubiska NEJASNÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA. Velmi často si ho ke svým filmům vybíral Jan Svěrák - Soukup složil hudbu k jeho filmů jako KOLJA, AKUMULÁTOR 1 či TMAVOMODRÝ SVĚT, za který dokonce dostal dalšího Českého lva. Posledním celovečerním filmem se Soukupovou hudbou jsou (opět Svěrákovy) VRATNÉ LAHVE.

S současné době je ženatý s Gabrielou Osvaldovou a má syna Františka. Spolu s manželkou úzce spolupracují s Lucií Bílou, pro kterou složil album Missariel oceněné pěti českými cenami Grammy. V roce 2000 měl premiéru Soukupův muzikál Johanka z Arku, který se i po více než dvou letech hrál v divadle Ta Fantastika osmkrát týdně.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.