Kate Nelligan


(Patricia Colleen Nelligan)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 16.3.1950

Miesto Narodenia: Londýn, Ontario, Kanada

 

...více

Životopis

Kate Nelligan se narodila v Londýně, ve státě Ontario. Její matka, učitelka, byla psychotička a alkoholička. Na svou dceru měla značný vliv - Kate ji při jedné příležitosti popsala jako "very powerful, very brilliant and very, very crazy". Po dostudování střední London South Collegiate Institute v rodném městě se přihlásila na University of Toronto, kterou však nedostudovala. Odjela do Londýna. Tentokrát však do toho anglického, kde navštěvovala Central School of Speech and Drama.

Debutovala seriálem THE ONEDIN LINE který vedl k jejímu objevení londýnskou divadelní společností The Comedy Theatre. V roce 1975 již hrála s Anthony Hopkinsem v televizní THE ARCATA PROMISE následované THE COUNT OF MONTE CHRISTO. Jejím prvním počinem filmového plátna pak byla THE ROMANTIC ENGLISHWOMAN. Hrou PLENTY se vrátila zpět na prkna divadla, tentokrát Královského Národního, a v roce 1978 za ni byla nominována na Olivierovu cenu.

Následovala spolupráce s BBC Television Shakespeare a v roce 1979 se objevila po boku Franka Langella v netradičním zpracování Stockerova příběhu DRACULA.

O dva roky později se přestěhovala do New Yorku (ano, toho ve státě New York) kde byla čtyřikrát nominována na cenu Tony v kategorii "nejlepší herečka" za jejích pět broadwayských her. V roce 1991 byla nominována také na cenu Akademie za vedlejší roli ve filmu THE PRINCE OF TIDES. Dále byla, mimo jiné, nominována na pět cen Gemini v letech 1990 až 2004.

Ačkoliv nejde o příliš známou herečku, její kvality - zejména v klasických dramatických rolích - se zdají být nesporné.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.