Silvana Mangano

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 21.4.1930

Zemřel: † 16.12.1989

Miesto Narodenia: Řím, Itálie,

Miesto úmrtí: Madrid, Španělsko

 

...více

Životopis

Silvana Mangano se narodila 23. dubna 1930 v Římě jako dcera sicilského železničáře a anglické matky. V roce 1949 se vdala za později velmi významného filmového producenta Dina de Laurentiise a otevřela si tak cestu ke kariéře filmové herečky. Manželství trvalo 4 desetiletí až do hereččiny smrti a vzešly z něho 4 děti, které se rovněž uplatnily ve filmu.

V roce 1981 její syn Federico zahynul při leteckém neštěští v pouhých 27 letech. Zemřela v roce 1989 na rakovinu. Její kariéru řídil a kontroloval její manžel, Dino de Laurentiis. Díky němu hrála ve více než třech desítkách filmů, mezi jiným i ve filmech významných režisérů jako Pier Paolo Pasolini(Oidipús král, Teoréma,Dekameron) nebo Luchino Visconti (Smrt v Benátkách, Ludwig).

V polovině 80. let její kariéra začala upadat, zřejmě i díky ne už optimálním vztahům v manželství. Před smrtí si ještě zahrála ve filmu Nikity Michalkova Oči černé.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.