Joe Pesci


(Joseph Frank Pesci)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 9.2.1943

Miesto Narodenia: Newark, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Se skupinou Starliters vedenou Joeym D projížděl americkým venkovem. Pod jménem Joe Ritchie vydal album písní. Za svou filmovou kariéru je Pesci vděčný Robertu De Nirovi, který si Pesciho prosadil do filmu ZUŘÍCÍ BÝK (nominace na Oscara 1981), zde Pesci ztělesnil Joeyho La Mottu, bratra boxérského šampiona Jacka La Motty, kterého hrál právě Robert De Niro. Menší role vypočítavého gangstera Frankiho Minaldiho se pro Pesciho našla v mafiánské fresce Sergia Leoneho TENKRÁT V AMERICE. Ustrašený finanční podvodník Leo Getz, který je pod ochranou dvou policistů v akčních komediích SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 2, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 3. a SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 4. Komickou kreaci předvedl i jako Harry Lime - chytřejší polovička zlodějského páru, který má problém přelstít malého kluka v divácky velmi úspěšných dětských komediích SÁM DOMA a SÁM DOMA 2: ZTRACEN V NEW YORKU. Smysl pro humor Pescimu nechybí ani v gangsterském dramatu Martina Scorseseho MAFIÁNI (Oscar 1991), kde hrál psychopatického zabijáka Tommyho De Vita. Obdobnou roli brutálního mafiánského likvidátora Nickyho Santora si zahrál i o čtyři roky později ve své třetí spolupráci s Martinem Scorsesem a již páté s Robertem De Nirem - CASINO.

Joe Pesci se svou mírně zavalitější postavou vysokou 165 centimetrů je předurčen pro role zakomplexovaných násilníků nebo extrovertních bláznivých chlapíků a to ve vážných filmech i komediích. Drtivá většina jeho postav není titulních, vyjímku však tvoří fanatický fotograf Leon Bernstein ve filmu BDĚLÉ OKO VEŘEJNOSTI a splašený právník Vincent Gambini v komedii MŮJ BRATRANEC VINNY. Pesci je velkým milovníkem golfu a již sedm let se neobjevil na filmovém plátně.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.