Annabeth Gish


(Anne Elizabeth Gish)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 13.3.1971

Miesto Narodenia: Albuquerque, Nové Mexiko, USA

 

...více

Životopis

Annabeth Gish se narodila 13. března 1971 ve městě Albuquerque v americkém Novém Mexiku, a její celé rodné jméno zní Anne Elizabeth Gish. Když jí byly dva roky, přestěhovala se s rodinou do Cedar Falls v Iowě. Její otec Robert Gish byl profesorem angličtiny na University of Northern Iowa a matka Judy Gish byla učitelkou na základní škole. Annabethina babička se sice jmenovala Lilian Gish, avšak se slavnou herečkou stejného jména z doby němého filmu nemá nic společného. Annabeth má ještě sestru a bratra.

Annabeth Gish je velmi vzdělanou ženou - vystudovala University Northern High School, promovala v roce 1989, poté si rozšířila vzdělání studiem na Duke University, kde získala titul BA.

Annabethina herecká kariéra se pomalu rozbíhala již od dětství, kdy od osmi let hrála v divadle v Cedar Falls. V polovině 80. let se zúčastnila konkurzu na roli Rose Chismore ve filmu KVĚT POUŠTĚ (Desert Bloom,1986), a všech 700 uchazeček porazila a hlavní role byla její. Dalším velkým mezníkem její filmové kariéry byla jedna z hlavních rolí v romantickém filmu MYSTIC PIZZA (1988), kde si zahrála po boku Julie Roberts a Lili Taylor. O rok později na sebe upozornila rolí v bristské komedii SHAG (1989) a hned poté v komedii MĚSTSKÝ POHÁR (Coupe de Ville, 1990, byl u nás uveden taktéž pod názvem Modrý cadillac). Annabeth se záhy stala herečkou poměrně vyhledávanou jak televizí (např. minisérie SCARLETT), tak filmaři - objevila se např. ve westernu WYATT EARP (1994), životopisném dramatu Olivera Stonea NIXON (1995), v dramatu Teda Demmeho NÁDHERNÝ HOLKY (Beautiful Girls, 1996) či ve snímku Bruce Beresforda DVOJÍ OBVINĚNÍ (Double Jeopady, 1999).

Velkou příležitostí byl pro Annabeth také televizní seriál AKTA X (X-Files), kdy se v letech 2001 až 2002 objevila v roli speciální agentky Monicy Reyes v celkem 23 epizodách. Televize má obecně s postupujícími léty na Annabethině filmografii stalé větší podíl, přesto se je stále k vidění i ve filmových projektech, diváci si ji mohou pamatovat kupříkladu z komedie SUPERSVŮDNÍCI 2 (Buying the Cow, 2002), romantické komedie SMYČKA (Knots, 2004), dobrodružného příběhu CELESTINSKÉ PROROCTVÍ (The Celestine Prophecy, 2006) a nebo z krimidramatu natočeném podle skutečných událostí TEXASKÝ KAT (Texas Killing Fields,2011).

Annabeth Gish miluje hudbu, tanec, turistiku, jógu, zajímá se také pomoc lidem a ohroženým zvířatům. V roce 2003 se provdala za kaskadéra Wadea Allena, se kterým se seznámila při natáčení seriálu Akta X, v lednu 2007 se jim narodil syn Cash Alexander Allen a v říjnu 2008 druhý syn Enzo Edward Allen.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.