Loretta Swit

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.11.1937

Miesto Narodenia: Passaic, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Loretta Switová se narodila 4. listopadu 1937 ve městě Passaic, v New Jersey, USA. Rodiče její matky pocházeli z Polska. Má bratra. Od 21. prosince 1983 byla vdaná za herce Dennise Holahana, v roce 1995 se s ním rozvedla. Je vegetariánka, občas si ale dá ryby a drůbež. Ráda se prochází, sportuje, plave, jezdí na koni, cvičí jógu a hraje tenis. Nejraději nosí jezdecké boty a kšiltovku, na veřejnosti nejraději nosí svetry, sportovní saka, pohodlné kalhoty, vlněné oblečení i večerní šaty.

Patří mezi herečky, které dokážou zaujmout publikum šarmem, komediálností a všestranností. Její talent sahá dál než jen na televizní obrazovku. Na svém kontě má víc jak 25 filmů: ZÁVOD S ĎÁBLEM (1975) s Peterem Fondou, TRHÁK (1981), ZÁLESÁK (1996), KRÁLOVÉ PLÁŽE (2003), PIVO (1985) i seriály: CAGNEY A LACEY (1981) či M*A*S*H (1972-83). Kde hrála Majorku Margaret Houlihanovou (hl. sestra). Spolu s Alanem Aldou byli jako jediný, kteří z hereckého týmu M*A*S*H vydrželi od samého začátku, až do konce. Účinkovala i v dokumentech o tomto seriálu.

Debutovala v divadlu na Broadway ve hrách Same Time Next Year s Tedem Bessellem nebo Záhada Edwina Drroda (The Mystery Of Adwin Drood). Zahrála si v muzikálu Píseň Singapuru, kde hrála na piano, tamburínu, kravský zvonec, harmoniku a kazoo.

Je velká milovnice zvířat, uváděla dvakrát týdně přes pět let seriál THOSE INCREDIBLE ANIMALS který vysílal kanál Discovery. Díky tomu ji organizace na ochranu zvířa, Animal Protection Institute a International Fund For Animal Welfare jmenovali ženou roku.

Tato populární a nadaná herečka má na svém kontě několik nominací a ocenění: The Genie Award, The Silver Satellite Award, People´s Choice Award, The Jean Golden Halo Award, Zlatý glóbus a dvě EMMY. V roce 1989 byla dokonce na proslulém Chodníku slávy umístěna zlatá hvězda s otisky dlaní a chodidel.

Dnes se tato herečka už moc nevěnuje herectví, ale většinu času věnuje prezentacemi drahých šperků, které dokonce sama navrhuje.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.