Vítězslav Hádl

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 5.5.1945

Miesto Narodenia: Praha, Československo,

 

...více

Životopis

Vítězslav Hádl pochází z muzikantské rodiny, vystudoval na konzervatoři obor hudební skladba, dirigování a hru na varhany, dva roky hrál ve Finsku, od roku 1968 byl pianistou v Rokoku. Od roku 1969 působil jako odpovědný redaktor v Supraphonu, mezitím byl také členem kapely Karla Vágnera, v letech 1975-1980 byl redaktorem hlavní redakce hudebního vysílání v Československé televizi, poté znovu pracoval v Supraphonu, tentokrát již jako vedoucí redaktor, byl také dramaturgem písničkové soutěže Děčínská kotva. Od roku 1986 byl profesorem na konzervatoři, počátkem 90. let své veřejné působení omezil a věnoval se především práci ve svém nahrávacím studiu.

Vítězslav Hádl začal skládat ještě za studií, výrazněji se prosadil ale až počátkem 70. let, jeho první písní byla Princi jdi spát napsaná pro Naďu Urbánkovou. Následně složil desítky písní především pro Hanu Zagorovou, Helenu Vondráčkovou, Petra Rezka nebo Karla Gotta. V první polovině 80. let byl producentem Heleny Vondáčkové a pomáhal dotvářet její repertoár, podílel se také na její spolupráci s Jiřím Kornem. K Hádlovým největším hitům patří Já jsem tvá neznámá, Zdá se (Hana Zagorová), Sblížení (Helena Vondráčková) nebo Breakdance (Jiří Korn).

Poprvé pro film skládal Hádl v roce 1974 a výsledkem byla zdařilá hudba pro komedii JAK UTOPIT DOKTORA MRÁČKA v čele se známým duetem Znala panna pána (Václav Neckář, Helena Vondráčková), jeho další velkou zakázkou byla hudba pro muzikálově pojatý TRHÁK (1980), z jeho dalších prací stojí za připomenutí kvalitní televizní inscenace JAKO KNÍŽE ROHAN (1983) nebo hudba ke komediím KŘTINY (1981) a VELKÁ FILMOVÁ LOUPEŽ (1986). Vítězslav Hádl napsal hudbu celkem asi k 60 filmům a inscenacím.Vítězslav Hádl má dva syny s manželkou Helenou, rozenou Jungmannovou. Syn Daniel Hádl je od mládí taktéž hudebním skladatelem a dnes především úspěšným producentem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.