Randy Quaid


(Randall Rudy Quaid)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.10.1950

Miesto Narodenia: Houston, Texas, USA

 

...více

Životopis

Celým jménem Randall Rudy Quaid pochází z Texasu a jedná se o jednoho z nejobsazovanějších a nejuniverzálnějších hollywoodských herců. Na konci 60. let se přistěhoval do Los Angeles, vybavený jen svým ryzím talentem a rozhodnutý se prosadit na filmovém plátně. Původně se živil jako vrátný a příležitostně vystupoval jako jevištní komik a imitátor známých osobností. 194 cm vysoký chlapík s dobráckým obličejem a neobyčejným nadáním naštěstí dlouho neušel pozornosti producentů a od začátku 70. let se dočká prvních příležitostí i před kamerou.

Průlom zaznamenal již ve svých dvaadvaceti letech s rolí v komediálně-dramatickém snímku POSLEDNÍ ESKORTA, kde zazážil po boku Jacka Nicholsona a byl za svůj výkon nominován na Oscara. Další posun v jeho kariéře bylo účinkování v proslulém zábavném tv-pořadu "Saturday Night Live". Od té doby je s železnou pravidelností v hledáčku i těch nejvýznamnějších tvůrců a můžeme jej každoročně vidět v nejrůznějších filmových rolích. Patří k hercům, kteří zahrají prakticky cokoliv a ačkoli obvykle ztělesňuje spíše vedlejší charaktery, na plátně je téměř vždy nepřehlédnutelný.

Z jeho nejzapamatovatelnějších úloh můžeme zmínit např. věžně Jimmyho z oscarového dramatu PŮLNOČNÍ EXPRES, potrhlého strýčka ze série crazy komedií Harolda Ramise BLÁZNIVÁ DOVOLENÁ, mimozemšťany uneseného pilota Russella ze sci-fi blockbusteru Rolanda Emmericha DEN NEZÁVISLOSTI, zahořklý rančer v kontroverzním westernu Anga Leeho o homosexuálním vztahu dvou kovbojů ZKROCENÁ HORA anebo španělský král Carlos IV. ve Formanově GOYOVÝCH PŘÍZRACÍCH.

Randy Quaid má od října 2003 svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Je starším bratrem známého herce Dennise Quaida (DRAČÍ SRDCE, DEN POTÉ). Randy je podruhé ženatý a má tři potomky (dvě dcery a jeden syn). V r.2008 byl hostem na Filmovém festivalu v Karlových Varech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.