Takaši Miike

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.8.1960

Miesto Narodenia: Jao, prefektura Ósaka, Honšú, Japonsko

 

...více

Životopis

Takashi Miike se narodil v malém městě Yao na předměstí Osaky v Japonsku. Jeho hlavním koníčkem v mládí byly motorky a díky svým ambicím se vrhl také na profesionální závody. V 18 letech odjel studovat na filmovou školu v Yokohamě, hlavním důvodem bylo to, že tam nebyly žádné přijímací zkoušky a zakladatelem byl slavný ředitel Shoei Inamura. Takashi byl velmi neukáznění student, navštěvoval málo kurzů a přednášek, ale když místní televizní společnost přišla vyhledávat asistenty výroby, škola nominovala právě jeho. Předtím než se stal asistentem režie, strávil téměř desetiletí prací v televizi v mnoha rozdílných úlohách.

V 90. Letech se Miike vrhnul na své vlastní filmy, jakmile nově utvořené společnosti začínali najímat chtivé mladé filmaře ochotné levně pracovat a vyrobit úsporné akční filmy. Jeho první distribuovaný film byl SHINJUKU KUROSHAKAI: CHAINA MAFIA SENSO (1995) (Shinjuku Triad Society), v dalších letech to střídal s "V-kino, tedy filmy určené pouze pro video.

Jeho mezinárodní průlom přišel s filmem ÔDISHON (1999) (Audition neboli Konkurs). Miikeho filmy jsou velmi známé jejich otevřeností v násilí a sexu, což je vidět ve filmech jako BIZITA Q (2001) (Visitor Q), KOROSHIYA 1 (2001) (Ichi The Killer) a trilogie Dead or Alive – DEAD OR ALIVE: HANZAISHA (1999), DEAD OR ALIVE 2: TOBOSHA (2000) a DEAD OR ALIVE: FINAL (2002).

Od roku 2003 se vrhnul na horory a natočil výborný mysteriózní horor ONE MISSED CALL (2003) (Zmeškaný hovor), který obsahuje prvky Ringu, The Grudge či Dark Water. Mimo to se ONE MISSED CALL dočkal v roce 2005 i druhého pokračování, ale už ne pod taktovkou Takashi Miikeho. Dále v roce 2003 natočil kriminální horor pod názvem GOZU. V roce 2004 se podílel na jednom ze tří mini-hororů z Japonska, Hongkongu a Jižní Koreje zabývající se slabostmi a úchylkami lidí pod názvem TEURI... MONSEUTEO (Three Extremes) a také pro jeho styl nezvyklou komedii s komiksovými hrdiny s názvem ZEBRAMAN. Rok 2004 zakončil akčním filmem IZO.

V následném roce 2005 natočil fantasy horor s názvem YÔKAI DAISENSÔ (Hobgoblins & the Great Wall), ale jeho hlavní počin přišel v hororovém seriálu MISTŘI HORORU (Masters of Horror), kde se sešlo několik nejznámějších režisérů tohoto žánru a natočili každý rozdílný díl podle svého stylu. Takashi se chopil svého dílu se ctí a natočil segment pod názvem IMPRINT, který se údajně kvůli děsivosti příběhu nedostal do vysílání televize a byl vydán pouze na DVD. V roce 2006 natočil film 46-OKUNEN NO KOI (4.6 Billion Years of Love).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.