Martin Trnavský

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 8.3.1970

Miesto Narodenia: Brno, Československo,

 

...více

Životopis

Třebaže dětským snem autora, producenta a principála divadelního spolku Frída bylo dělat nosiče v Tatrách a třebaže poté chtěl – dle vzoru svého otce – studovat Fakultu tělesné výchovy a sportu, kde by mohl dobře zúročit svoje dlouholeté zkušenosti z mnoha sportů, je tento, na mnoha společenských polích života aktivní muž, především výborný divadelní herec.

Po absolvování JAMU zamířil do angažmá pražského Činoherního klubu, ale jeho domovskou – a milovanou – scénou jsou prkna Divadla Bolka Polívky. V r. 1999 v Brně, z Bolkovy iniciativy, vznikla Frída, divadelní spolek, jehož zakladatelem a autorem se Martin Trnavský stal. Na své scéně sice hraje nejraději, ale práce v televizi a ve filmech se také nijak nebrání, přestože na pořádnou roli zatím čeká.

Prvním ze seriálů, kde jej čeští diváci mohli vidět, byly ČETNICKÉ HUMORESKY (2003). Po účinkování v tomto úspěšném seriálu následovala role právníka Egona Rajtra ve SVĚTLECH PASÁŽE (2007), která mu mnoho ale věhlasu ani pocitu z dobře vykonané práce asi nepřinesla. Jakožto architekt Jan Haken v dalším z řady nijakých, zato nekonečných televizních seriálů, ORDINACI V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ také neoslnil. Naštěstí jej ve filmovém a televizně-filmovém světě lze vidět i v mnohem lepších rolích – MUŽ V ŘÍJI (2008) a NA ROZCHODNOU (2009) a v neposlední řadě v úspěšném filmu PRAVIDLA LŽI (2006).

O své dramatické práci Martin Trnavský říká: „Herectví je velmi očisťující pro emotivního člověka, jako jsem třeba já, který potřebuje vstřebané věci ventilovat. Baví mě pozorovat a mít názor. Nejsem jen zaměstnanec divadla, rovnou se ho snažím vytvářet."
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.