Flavio Bucci

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 25.5.1947

Miesto Narodenia: Turin, Itálie,

 

...více

Životopis

Flavio Bucci se narodil v italském Turíně 25. května 1947. Své herecké vzdělání získal na herecké škole “Scuola del teatro Stabile di Torino“. Nejprve studoval práva na vysoké škole, pak odešel do armády a následně si našel práci v Římě.

Známý herec Gian Maria Volonte (1933-1994), představil Flavia režisérovi Elio Petrimu a ten mu dal první malou roli ve filmu LA CLASSE OPERAIA VA IN PARADISO (1971). Tento režisér ho pak znovu obsadil ve filmu LA PROPRIETA NON E PIU UN FURTO v roce 1973. Známý široké veřejnosti se stal roku 1977 díky televizi RAI, kdy hrál hlavní roli v televizní mini-sérii LIGABUE režiséra Salvatore Nocita o životě malíře Antonia Ligabue. S tímto režisérem spolupracoval v televizi znovu roku 1989 na seriálu PROMESSI SPOSI.

Ve filmu se objevuje roku 1976 ve snímku AGNES JDE NA SMRT ( L´AGNESE VA A MORIRE). Společně s ním zde můžeme vidět Ingrid Thulin či Michele Placida. Ve filmu Daria Argenta SUSPIRIA (1977) výborně ztvárnil Daniela slepého pianistu. Rolí, kterou je třeba připomenout je jistě Bastiano v Monicelliho komedii MARKÝZ DEL GRILLO, kde v hlavní dvojroli zazářil Alberto Sordi. Dále jsme ho mohli vidět například ve filmech TEX E IL SIGNORE DEGLI ABISSI (1985) v roli Kanase, TESTE RASATE (1993) jako Riccarda či v dramatu IL SILENZIO DELL´ALLODOLA (2005), zde v roli ředitele věznice. V roce 2008 ztvárnil Franca Evangelistu ve filmu BOŽSKÝ (IL DIVO), tento snímek byl poprvé představen v Cannes 25. Května 2008. V roce 2010 pak hraje v dramatu LA SCOMPARSA DI PATO.

U nás je jistě známá Jakubiskova strašidelná pohádka PEHAVÝ MAX A STRAŠIDLÁ, kde se Flavio Bucci setkal s velkou řadu výborných českých a slovenských herců. Následně se objevil i v rozšířené verzi této pohádky a to v seriálu TETA.

Flavio Bucci zatím odehrál něco přes osmdesát rolí. Roku 1978 obdržel na Montréal World Film Festivalu cenu pro nejlepšího herce za LIGABUE. O rok později obdržel za stejnou roli také Stříbrnou stuhu (ocenění italského národního svazu filmových novinářů). V roce 1998 pak obdržel ještě on a režisér Sergio Russo „Special mention“ za krátkometrážní snímek LA CARABINA (1997).

Na divadelních prknech Flavio hrál všemožné role od Shakespeara po Pirandella. Mnoho z jeho nových projektů je hlavně v souvislosti s divadlem.

Když se měl v jednom rozhovoru Flavio krátce popsat, řekl : „Jsem velmi lidský, otevřený a doufám že i dobrý herec“. Manželkou se mu stala Micaela Pignatelli (*1945), se kterou má dva syny.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.