David Suchet

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.5.1946

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Tvárný herec patří ve Velké Británii mezi výrazné herecké osobnosti. Jeho otec byl uznávaným gynekologem, matka hrála v muzikálech. David Suchet má dva bratry, starší John působí jako televizní redaktor jedné televizní stanice a mladší Peter pracuje v reklamě.

Začínal v National Youth Theatre, pak zakotvil v Royal Shakespeare Company ve Stratfordu, kde vytvořil celou řadu pozoruhodných rolí. Suchet nikdy nepatřil mezi představitele tzv. romantických hrdinů. Hrával spíš rozporuplné role. Spolupracoval s britskou BBC, v jejíž produkce natočil několik seriálů.

Když jsem se před léty rozhodl pro herecké povolání, otec byl víceméně proti, ale maminka byla ráda, ba co víc, přímo nadšená a šťastná, protože sama kdysi hrála. Časem se i otec smířil s tím, že budu hercem, a od té doby pečlivě sleduje moji kariéru." Ta se vyvíjela postupně, ale nepřetržitě a intenzívně. Suchet nepatří mezi ty herce, jejich kariéra je plná výkyvů, jednou dole, jednou nahoře, je hercem, který hraje hodně a svou profesi miluje.

V roce 1990 přijal zajímavou nabídku od televizní stanice LWT na ztvárnění postavy Hercula Poirota, kterému literární život vdechla slavná "anglická královna zločinu"spisovatelka Agatha Christie. David Suchet se jako ješitný mužíček s vejčitou hlavou a nesmírně schopnou "šedou kůrou mozkovou" stal velice populárním.

"Myslím si, že lidé mají Hercula Poirota rádi pro jeho, jak já říkám, výstřední šarm. Člověka tak trochu rozčiluje a provokuje, ale zároveň se mu může smát nebo se smát spolu s ním. Jednoduše, Poirot si lidi dokáže získat, a možná i proto se již dlouhá léta těší velké oblibě mnoha čtenářů i diváků," říká herec, který Poirota ztvárnil i v několika dalších samostatných filmech (Vražda na golfovém hřišti, Vánoce Hercule Poirota).

David Suchet je otcem dvou dětí, syna Roberta a dcery Katherine. "Dcera ještě přesně neví, co bude v budoucnosti dělat. Ale ať už se rozhodne jakkoliv, já jí nikdy nebudu v uskutečňování jejích plánů bránit, a kdyby chtěla být herečkou, určitě bych jí to schválil," dušuje se herec, který už dlouhá léta žije ve šťastném manželství s herečkou Sheilou Ferrisovou.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.