Julian Sands


(Julian Richard Morley Sands)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.1.1958

Miesto Narodenia: Otley, Yorkshire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Vysoký, zádumčivý, s neproniknutelným pohledem, takový je Julian Sands, britský herec, který díky svému tajuplnému vzhledu většinou ztvárňuje vyšinuté záporáky nebo rozporuplné role podivínů. Narodil se 4. ledna 1958 ve městě Otley jako jeden z pěti sourozenců. V mládí v jeho životě hrála velkou roli historie, ač od šesti let hrál v divadle. V jednu dobu měl už vyloženě nakročeno k archeologické kariéře, ale nakonec se rozhodl pro herectví, stejně jako jeho bratr Quentin. Studoval ho na Central School of Speech and Drama v Londýně. Ovlivněn anarchistickým hnutím, sám založil malý experimentální divadelní soubor, kde zastával všechny vůdčí pozice.

Nejprve se objevoval ve vedlejších rolích nebo televizních filmech. Cestu k Hollywoodu mu otevřel romantický film POKOJ S VYHLÍDKOU (1985), přesto během svého života víceméně neopustil vody levných béčkových nebo nezávislých snímků. Ve filmu HELENA V KRABICI (1993) ztvárnil plachého a stydlivého doktora, který po setkání s vášnivou a impulzivní Helenou zatouží jejím těle i duši. Protože ho ale sebevědomá žena odmítá, vymyslí zoufalý způsob, jak ji u sebe udržet. Snímek režírovala dcera slavného režiséra Davida Lynche Jennifer Chambers Lynch. Ve Figgisově experimentálním snímku ZTRÁTA SEXUÁLNÍ NEVINNOSTI (1999) zase propůjčil svou kamennou tvář Nicovi, muži, jehož život je na první pohled jenom série smůly a proher, a jehož život je paralelou k lidskému ztrácení jakýchkoliv zábran. V jedné řadě seriálu 24 HODIN si zahrál teroristu a také se objevil jako hlavní záporák posedlý nesmrtelností v Jackie Chanově MEDAILONU (2003). V koprodukčním snímku KRÁLOVSTVÍ PRSTENU (2004) se převtělil do tmavovlasého, ale o to temnějšího a zlejšího a sobečtějšího zrádce Hagena. V televizním THE HAUNTED AIRMAN (2006) si zase zahrál slabošského psychologa se slabostí pro zadané tety hlavních hrdinů. Jak vidno, rejstřík rolí, jež jsou mu nabízeny, nebo minimálně těch, které přijímá, není příliš široký, zato přecpaný v kolonce s nápisem „divný“.

Julian byl dvakrát ženatý – s novinářkou Sarah Harvey, kterou potkal na studiích, a se spisovatelkou Evgenií Citkowitz, s níž ho seznámil John Malkovich. Z prvního manželství má syna (kterého spolu s jeho matkou opustil, když mu bylo teprve šest měsíců), z druhého dvě dcery. Byl oficiálním hostem na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v letech 2000 a 2001. Spisovatelka Anne Rice chtěla, aby hrál roli Lestata v INTERVIEW S UPÍREM (1994), ale bylo potřeba někoho více komerčního a tak ji nakonec dostal Tom Cruise. Mezi jeho koníčky patří běhání a je znám tím, že běhá v botách značky "Nike" a "Brooks". Filmový kritik Mark Kermode je známý pro svou nechuť k Julianovým hereckým schopnostem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.